Wpis z mikrobloga

@Hiczkax: Nadal uważam (i nie zmienię zdania), że powinno się cofnąć zakaz, który wejdzie w życie przez posłów PIS, Konfederacji i przez TK.

Protestów nadal nie popieram. Zacznę je popierać, gdy lewica wyda oficjalne oświadczenie, że odcina się od zachowań typu: niszczenie kościołów, zabytków, murali, pomników itp. Jeżeli lewica też zaapeluje o uspokojenie się i pogoni Antifę, to sam będę pierwszy, który dołączy do protestów na np. rynku głównym.
  • Odpowiedz
  • 10
@Reiter Wiele już było postów o tym, że organizatorzy są przeciwni niszczeniu czegokolwiek i o to cały czas apelują.

Nie mniej nadal nie rozumiem jakim cudem bardziej razi Cie rozbój marginesu protestujących niż rozbój w rządzie.
  • Odpowiedz
@Hiczkax: Nie widziałem na oficjalnych kontach potępienia działań o których rozmawiamy (niszczenie) lub potępienia Antify i wykluczenia ich, jeszcze dodałbym osoby typu Margot.

Rozbój w rządzie mnie denerwuję, ale niszczenie i inne karygodne zachowania nie zmienią rządu. Nie zmienią fizycznie i nie zmienią ich postępowania.
  • Odpowiedz
@Hiczkax: Co post na Fb czy Telegramie, to apel organizatorów o pokojowe formy protestów, ale wybitny myśliciel @Reiter znalazł powód do wykazania własnej niezależności intelektualnej. No i suwerennie zrobił z siebie debila xD
  • Odpowiedz
@fidel: Nie używaj słów, których nie znasz.

Telegram nie używa, a na fb nie widzę potępienia Antfy i jej wykluczenia.
Apel o pokojowe protesty wziął się od wczoraj, bo lewa strona zaczyna się obawiać... Czego? Nie wiem ich zapytaj.
Kibiców, czy przemówienia Jarosława?

Czekam na oficjalne oświadczenie, nie dopisek pod organizacją, że "protestujemy pokojowo".
To ma być jasna, wyraźna informacja, nie na samym końcu, to powinno być oświadczenie.
  • Odpowiedz
@Hiczkax: NIe zauważyłem tego od samego początku. Tak jak napisałem wyżej... czekam na oficjalne oświadczenie, nie informację na dolę, pod xx zdaniami, że protestujemy pokojowo.

Co z hasłami (też na oficjalnych kontach):
"to jest wojna!", "WOJNA!", "skończyły się k*rwa żarty".
Transparenty i wulgarny język też wskazuje na pokojowe manifestacje i na pewno zachęca uczestników do pokojowego uczestnictwa.

Co z aktami wandalizmu? Nie widzę oświadczeń po atakach na kościoły? Lewica powinna napisać,
  • Odpowiedz