Wpis z mikrobloga

@Hiczkax: Nadal uważam (i nie zmienię zdania), że powinno się cofnąć zakaz, który wejdzie w życie przez posłów PIS, Konfederacji i przez TK.

Protestów nadal nie popieram. Zacznę je popierać, gdy lewica wyda oficjalne oświadczenie, że odcina się od zachowań typu: niszczenie kościołów, zabytków, murali, pomników itp. Jeżeli lewica też zaapeluje o uspokojenie się i pogoni Antifę, to sam będę pierwszy, który dołączy do protestów na np. rynku głównym.
  • Odpowiedz
  • 10
@Reiter Wiele już było postów o tym, że organizatorzy są przeciwni niszczeniu czegokolwiek i o to cały czas apelują.

Nie mniej nadal nie rozumiem jakim cudem bardziej razi Cie rozbój marginesu protestujących niż rozbój w rządzie.
  • Odpowiedz
@Hiczkax: Nie widziałem na oficjalnych kontach potępienia działań o których rozmawiamy (niszczenie) lub potępienia Antify i wykluczenia ich, jeszcze dodałbym osoby typu Margot.

Rozbój w rządzie mnie denerwuję, ale niszczenie i inne karygodne zachowania nie zmienią rządu. Nie zmienią fizycznie i nie zmienią ich postępowania.
  • Odpowiedz
@Hiczkax: Co post na Fb czy Telegramie, to apel organizatorów o pokojowe formy protestów, ale wybitny myśliciel @Reiter znalazł powód do wykazania własnej niezależności intelektualnej. No i suwerennie zrobił z siebie debila xD
  • Odpowiedz
@fidel: Nie używaj słów, których nie znasz.

Telegram nie używa, a na fb nie widzę potępienia Antfy i jej wykluczenia.
Apel o pokojowe protesty wziął się od wczoraj, bo lewa strona zaczyna się obawiać... Czego? Nie wiem ich zapytaj.
Kibiców, czy przemówienia
  • Odpowiedz
@Hiczkax: NIe zauważyłem tego od samego początku. Tak jak napisałem wyżej... czekam na oficjalne oświadczenie, nie informację na dolę, pod xx zdaniami, że protestujemy pokojowo.

Co z hasłami (też na oficjalnych kontach):
"to jest wojna!", "WOJNA!", "skończyły się k*rwa żarty".
Transparenty i wulgarny język też wskazuje na pokojowe manifestacje i na pewno zachęca uczestników do pokojowego uczestnictwa.

Co z aktami wandalizmu? Nie widzę oświadczeń po atakach na kościoły? Lewica powinna
  • Odpowiedz