Wpis z mikrobloga

Dużo mówi się o płodach, które umrą zaraz po porodzie. Co jednak z dziećmi, które mimo ciężkich wad przeżyją? Co z rodzicami, którzy zostają postawieni przed faktem dokonanym? Co w momencie gdy twoje dziecko ma tak ciężka wadę, która generuje ona ogromne koszty miesięcznie tylko po to, żeby przeżyć? Maja się ludzie co miesiąc martwić i prosić obcych o pieniądze?
Jakiś polityk z PiSu powiedział właśnie, że będą dążyć do pomocy tym rodzinom, ja jednak BARDZO DOBRZE pamiętam jak w sejmie traktowani byli rodzice niepełnosprawnych podczas ich protestów.
Dramat, że walczy się o zarodek bardziej niż o przyszłość dzieci z domów dziecka, o pomoc dla rodziców, którzy zdecydowali się zatrzymać chore dziecko czy poprostu o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne matki, która musi taki "dar" utrzymać w sobie a potem poświęcić mu życie, bo samo sobie nie poradzi.....

#polska #trybunalkonstytucyjny #bekazpisu #bekazprawakow #aborcja #protest #bekazpodludzi #oswiadczenie
  • 81
@piatydzienmiesiaca: moja mama pracuje w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i na co dzień zajmuje się takimi niepełnosprawnymi, dorosłymi facetami, również warzywkami, które rodziny oddają i co miesiąc płacą za to, że zakład się nimi zajmuje, to nie jest życie, to jest wegetacja i robienie do końca życia w pampersy będąc przy tym karmionym i kąpanym przez pielęgniarki i opiekunów medycznych, a rodzina woli płacić kupę kasy żeby się ich pozbyć i nawet ich
@Wycu91: Dokładnie, ja podziwiam moją mamę, spędzać tam 40h tygodniowo, słuchać krzyków bo część z nich nie potrafi mówić albo nie są wgl świadomi swojej egzystencji, dźwigać dorosłych facetów do kąpania, karmienia, przebierania, patrzeć na to jak siedzą zamknięci całe życie i nawet jak moja mama robi dla nich czasami zakupy i kupi im za kilka złotych bluzkę w lumpeksie to się cieszą jak dzieci, że ktoś coś miłego dla nich
Najwazniejsze to ze zostanie ochrzczone, a potem mozesz postarac sie o 500+. Z 500+ mozesz juz tylko w 4 lata kupic wozek inwalidzki za 25k. A potem to juz luzniutko, zmienianie pampersow itd z czasem powinno byc juz latwiejsze gdy pocwiczysz troche bo trzeba pamietac ze to piekne ochrzczone dziecko bedzie roslo wiec np 70kg osobie ciezko na poczatku zmienic pampersa ale moze przez ta czynnoscia jesc troche kreatyny. Bedziecie sobie razem