Wpis z mikrobloga

Częściowo się nawet cieszę że zrobiliśmy taką panikę z mało śmiertelnego wirusa bo pomyślcie jakby wyglądała sytuacja jakby covid miał 10% śmiertelność. A tak mam nadzieję cały świat wyciągnie jakieś wnioski.


@to_jest_chyba_kurcze_zart: jeżeli historia nas czegoś uczy to tego, że ludzie nie uczą się z historii ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie w większości przyznam ci rację - jest to sytuacja bez precedensu i każdy trochę działa po
@geuze: Bo żeby nie być szurem, to trzeba umieć rozgraniczyć zjawisko pandemii od konkretnych działań rządu. Poza tym miejmy jakieś resztki rozumu i godności człowieka i nie porównujmy maseczek do zamknięcia siłowni, bo założenie na twarz głupiej szmaty, przestrzeganie pewnego dystansu i dbanie o higienę nie pozbawi cię pracy, a zamknięcie siłowni już może.

Dlatego nie rozumiem ludzi którzy szczekają o te kagańce, mogliby zamknąć japę i stosować się do drobnych
@Renard15: no a z kiedy to są screeny? Poza tym debili zawsze pełno, oczywiście znajdą się i tacy debile, którzy będą twierdzili, że na niebie to nie słońce tylko ognista kula ciągnięta przez jednorożca, ale jednak to jest margines.
@StoSloty1488: ja nigdy nie twierdziłem ze wirusa jako takiego nie ma. Ale to co mówią w mediach ilość, śmiertelność to bullshit. Mam informacje z pierwszej ręki: kolegi matka jest położna, odbiera codziennie porody w szpitalu w którym pracuje nie było przypadku covida. Dlaczego? Ordynator nie zgodził się wpisywać wszystkim jak leci covida. Dlaczego wpisują? A no dlatego ze dyrekcja dostaje większe środki pieniężne z racji covida i to nie jest narzucone
Info od pielęgniarek, same są tym faktem oburzone ale lekarz więcej dostaje za pacjenta z rzekomym wirusem.

@sluchaj_synek: Potwierdzam, byłem tym wirusem.

NFZ płaci szpitalowi więcej za pacjenta z koronawirusem tylko i wyłącznie gdy pacjent ma pozytywny wynik testu. Szpitalowi, nie lekarzowi. Co tam jeszcze na szurskich grupkach wyczytałeś ciekawego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)