Wpis z mikrobloga

@fhgd: @Antoni_Kosiba

Bo to w dużej mierze kwestie kulturowe. Wcześniej małżeństwa miały kilka dzieci i mogły jeszcze mieszkać u rodziców bez problemu, bo nikt się tego nie wstydził. Babcie brały aktywny udział w opiece nad dzieckiem.

Kiedyś dziecko było inwestycja i nawet 13 letnie dzieci po prostu pracowały i pomagały z gospodarstwem. Od 18 roku mogły pracować normalnie oddawały część pensji rodzicom.

Dziś dziecko to koszt, który utrzymujesz do 26 roku
via Wykop
  • 0
@Defined: tak, to właśnie miałem na myśli mówiąc świat, a nie np. pod-świat, co byłoby bardziej trafne dla niektórych kultur
@TurnerTheBurner: to prawda ale ja zauważyłem że z kim nie gadam to ze względów ekonomicznych rodzice, którzy mają już dzieci "ograniczyli" ich ilość. Całe osiedla 2+1 utknęli na mieszkankach 45m2 i odkładali decyzję o drugim dziecku czekając na lepsze czasy i już pociąg odjechał. Sam jestem przykładem że skończyłem w połowie drogi produkcje z dwójką bo zaczynając myślałem że będzie mnie stać na 110m2 w centrum jako małżeństwo zarabiające po kilkanaście
@fhgd: Malaria to choroba tropikalna, która występuje głównie w krajach o ciepłym klimacie i wysokiej wilgotności. Największe zagrożenie stanowią kraje afrykańskie, zwłaszcza w strefie równikowej. Najbardziej dotknięte malarią kraje to Nigeria, Demokratyczna Republika Konga, Mozambik, Uganda i Sierra Leone, choć choroba jest szeroko rozpowszechniona w większości krajów afrykańskich.

Problem głodu również dotyka wiele krajów głównie w Afryce subsaharyjskiej i Azji Południowej. Najbardziej dotknięte są kraje takie jak Nigeria, Sudan Południowy, Uganda,
ergo - ludzie wychowani w biedzie jako niewolnicy nie chcą tego dla swojego potomstwa

@fhgd: ergo - ludzie chcą aby ich dzieci były wychowane w podobnych warunkach co rówieśnicy. Kiedyś wszyscy byli biedni to nikt się nie hamował a niewolników się rodziło od tysięcy lat.

Całe osiedla 2+1 utknęli na mieszkankach 45m2 i odkładali decyzję o drugim dziecku czekając na lepsze czasy i już pociąg odjechał

@grek_zorba ludzie kupują klitki w
@fhgd: rozumiem tak tylko w Polsce i to dopiero od 5lat? Wszędzie na świecie młodych stać na nowe mieszkania w centrach miast. Pluje na takich co tylko narzekają a sami nic nie zrobią. Dlaczego musisz mieć mieszkanie za 15tys/m ? Skąd pochodzisz? Pewnie z jakiegoś Pcimia dolnego. Dlaczego tam nie kupisz działki za 50tys i nie postawisz własnymi siłami domu bez pozwolenia 70m2? System gospodarczy, tańsze materiały, budowa rozłożona w czasie.