Wpis z mikrobloga

Czemu biedni ludzie, biorą się za robienie dzieci? Chodzi im o miłość?

Może ktoś mi to wyjaśnić?

Czują potrzebę zrobić potomka i tego żeby rozwijał sie w gównie w jakim oni sami siedzą? Żeby jadł tanie jedzenie, śmiali się z niego w szkole, bo ma używane dziurawe szmaty na sobie? Po co? Skazują to dziecko na cierpienie.

Może ja czegoś nie widzę i patrzę na to tylko przez pryzmat pieniędzy? Jestem z bogatej rodziny, rodzice dali mi wszystko i widziałem jak inni walczą o to co ja dostałem od ręki. Po co tak męczyć dziecko?

Zapraszam do dyskusji.

#przegryw ##!$%@? #blackpill #redpill #depresja #samotnosc #gownowpis #stulejacontent #rozowepaski #niebieskiepaski #heheszki #warszawa #pracbaza #szkola #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dzieci #zwiazki #seks #malzenstwo #slubodpierwszegowejrzenia #ciaza
#przegryw
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inny_89:
Ale wiesz, że według polskiego prawa rodzice rzeczywiście mają obowiązek utrzymywać uczące się potomstwo, o ile nie jest starsze niż 26 lat? Oczywiście egzekwowanie tego to inna kwestia. Mało kto jest tak zimny oraz bezwzględny, żeby pozywać swoich rodziców o alimenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osobiście jednak uważam, że ludzie, którzy nie mają zamiaru wspomóc (nie mówię, że całkiem utrzymać) zdolnego syna, który chce iść
  • Odpowiedz
Don't change my mind.


@Devilus: I nie zamierzam.

Jedynie odniosę się do pierwszego zdania: tak, wiem. Jest to jednak niesamowicie śliska sprawa. Bo zarówno później rodzice mogą żadać alimentów od dzieci. Oraz najważniejsze:
Nie tylko do 26 roku życia. Nawet i całe życie przy
  • Odpowiedz
@familypet: jeszcze się nie spotkałam z tym, by się z kogoś śmiano, bo nie ma markowych ciuchów. Może chcą mieć dziecko, bo czerpią dużo radości z życia, mimo "biedy",i chcą, by ich dziecko też tej radości zaznało. Może to są rzeczy, o których Ci się nie śniło. Skąd wiesz, że w tej biedzie nie ma szczęścia. Ja kiedys byłam dużo biedniejsza, ale byłam bardzo szczęśliwa, i cieszyłam się małymi rzeczami.
  • Odpowiedz
@familypet: To jest największa jakość, jaką potrafią stworzyć.
Dziecko to jest obiektywnie duża wartość, dobre wychowanie też. Jak nie ma innych osiągnięć, to to jest też całkiem spoko. (nie mówię tego prześmiewczo)
  • Odpowiedz
@familypet: nuda, chęć wypełnienia swojego życia, no i instynkt. na pewno daje to dużo radości, ale wg mnie nie ma co się do tego zmuszać, bo ludzi na świecie jest zdecydowanie za dużo.
  • Odpowiedz
@Fortis_: Co masz na myśli mówiąc "fałszywa powszechność"? Przecież twierdzenie o śmianiu się z ludzi, którzy nie noszą markowych ubrań, też jest dowodem anegdotycznym.
  • Odpowiedz