Ledwo tydzień afery minął, a już widzę moralizatorów, którzy próbują rozmiękczać sprawę gadkami w stylu "obrywają też uczciwi", "powinniśmy merytorycznie, a nie z widłami i pochodniami", etc. Nigdy nie zmienimy rzeczywistości, jak będziemy zastanawiać się czy przypadkiem nie uraziliśmy kogoś uczciwego, albo czy użyliśmy wystarczająco merytorycznych argumentów. Tylko gniewem i protestem generującym uciążliwości da się wywrzeć jakąkolwiek presję. #lekarz100k #konowalposting
@secs: Jakich trupach? To nie rewolucja francuska. Ja bym wiele oddał, żeby po mojej grupie zawodowej (architektura) przejechał się walec i ucywilizował ją, nawet gdyby kilka osób przy okazji nazwało mnie ch**em.
Rozumiem nagonkę na lekarzy, którzy wykorzystują system i drenują budżet NFZ fikcyjnymi zabiegami i dyżurami, ale ta nagonka na lekarzy rozpętana na wykopie już dawno straciła znamiona jakiegokolwiek zdrowego rozsądku i coraz bardziej przypomina tłuszczę goniącą lekarzy z widłami i pochodniami niczym wiedźmy za samo bycie lekarzem.
Na głównej wylądowało oto znalezisko o tym, że Naczelna Izba Lekarska otrzymała 13 milionów zł na szkolenia dla lekarzy. Kwota ma być przeznaczona na kształcenie 1500
@troglodyta_erudyta: Powodzenia w zmienianiu czegokolwiek merytorycznym wydłubywaniem rodzynek. Dzisiaj status quo można zmienić tylko gniewem społecznym, a ten nie pyta kto jest uczciwy a kto nie. Przy każdych protestach jest płacz że ojeju niszczą mienie, a protest żeby był skuteczny musi być uciążliwy. Dlatego w Polsce nic się nie zmienia, nie potrafimy sobie nic wywalczyć, bo wszystko zawsze trzeba rozmiękczyć.
#lekarz100k jak tam, znowu z-------l w kołhozie od 22 do 6 rano? a pan lekarz sobie wtedy smacznie pospał, i jeszcze dostał zniżke na lexusa, bo sie uczył xD
Najskudeczniejszą bronią każdej sitwy są pożyteczni defetyści. Zawsze jak pojawi się jakiś ruch społeczny to wypełzają z pod kamienia free thinkerzy, bełkoczący "to nie ma sensu, i tak nic się nie zmieni, zaraz wszyscy zapomną". Próbują odgrywać chłodnych realistów, żeby zebrać poklask, a tak na prawdę są tylko marionetkami, w dodatku takimi co same pchają się w ręce lalkarza. Nie dajcie się na to nabrać. #konowalposting #lekarz100k
Moja wizyta u konowała skończyła się tym, że prawdopodobnie do końca życia będę miał już zwapnienie w nadgarstku. Wizyta trwała 10 minut. Zapłaciłem 250 zł. Łącznie na lekarzy wydałem 1400 zł. Zgodnie z przyżeczeniem publicznym, które złożyłem 2 tygodnie temu, postanowiłem zniszczyć imperium lekarskie. #przegryw #konowal100k #lekarz100k
Najbardziej mnie śmieszy jak konowały z wykopu piszą, że gdyby nie dyżury 400 godzin w miesiącu, to nie miałyby kto leczyć i ludzie by umierali na ulicy xDDDDDD Konowały, co nam z tego, że jesteście na dyżurze, skoro na nim śpicie, a personel boi się was obudzić jak się coś dzieje, bo konował rano idzie do prywatnej przychodzi. #lekarz #lekarski #konowalposting #afera #lekarz100k
@Sebastix: swoją drogą ci co rumakują że wyjadą, chyba nie zdają sobie sprawy że w cywilizowanych krajach sufit jest na trzech średnich krajowych i płaci się uczciwe podatki, nie można też praktykować bilokacji. Do tego brak dźwigni negocjacyjnej. ( ͡°͜ʖ͡°)
Oni serio myślą że dzieci w Afryce głodują bo koleś z RPA ma trylion jakby był jakimś Sknerusem Mckwaczem i wszystko miał w gotówce w skarbcu, a nie w formie cyferek na ekranie, które mogą w każdej chwili zniknąć tak szybko jak się pojawiły.
Nic mnie tak ostatnio nie bawi jak Janusze gastronomii myślące, że są w jakiejkolwiek pozycji, żeby szantażować społeczeństwo odbiciem obowiązku serwowania darmowej wody w kosztach jedzenia #januszebiznesu #antykapitalizm #gastronomia
@Zle_Japko: A czemu od razu nie chcę? Może na przykład okaże się, że znajdę coś co bardziej mi podchodzi? Poza tym moje przeniesienie się do tańszej alternatywy nie przekłada się automatycznie na przeniesienie kogoś z wyższej sfery do tego podmiotu. Różnica w ilości pieniędzy które przy określonych zarobkach można przeznaczać na konsumpcję kompletnie zmienia reguły przy tych dwóch potencjalnych transferach
@Zle_Japko: To się tak nie przekłada, od pewnego pułapu zarobków koszt tej wody zupełnie przestaje mieć znaczenie w kontekście całego zamówienia. Nie bez powodu ekskluzywnejsze knajpy często gęsto nie mają problemu z dawaniem tej darmowej wody. Ludzie nie przetransferują się w dół z takich miejsc, natomiast ludzie którzy odczuwają koszt tej wodnej marży już jak najbardziej
@Zle_Japko: Nie da się w warunkach rynkowych lekką ręką przerzucać kosztów na klienta. To tylko i wyłącznie straszenie konsumentów żeby nie musieć zejść z marży.
Odra Opole 1-2 Polonia Warszawa | Zjawiński nowy piłkarz Legii daje awans do baraży Polonii w ostatniej akcji meczu co za historia ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
źródło: ptaszki
Pobierz