Wpis z mikrobloga

Dziwię się że w dzisiejszym społecznym holocauście ludzi niskich, brzydkich, i samotnych nie wymienia się filmu "Her" / "Ona", jako przykładu dzieła kultury obnażającego problem. Bohater filmu grany przez aktorskiego archanioła Joaquina Phoenixa mierzy się z niszczącą go samotnością inwestując w końcu emocje w relacje ze sztuczną inteligencją.

Ten film to poniekąd parafraza gumowej s--s-lalki, tylko przełożony na wymiar emocjonalny.

Bohater Phoenixa mierzy się brutalnie z giełdą relacji międzyludzkich, tykającym zegarem, i swoim "s-----------m". Bitwę oczywiście przegrywa.

#her #ona #samotnosc #depresja #s----------e #zalesie #przegryw #joaquinphoenix #blackpill #kino #filmy #gorzkiezale #film #feels #manlet
Freak_001 - Dziwię się że w dzisiejszym społecznym holocauście ludzi niskich, brzydki...

źródło: comment_1602501380az3mJxISuGCVv0R3I5NHtC.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deathfenix: Przerośnięte ego to Joaquin miał w Jokerze. W Her uniemożliwiają mu jego opory i poczucie zagubienia. Szczerze fascynuje mnie że najciekawszy wątek dla Ciebie to jego praca, dla mnie było to tylko punktem który miał łączyć kropki w fabule, poruszającej inny temat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Freak_001: co ciekawe Lex Fridman kilka razy już wspominał , że pracuje nad kopią systemu z filmu Her. Może niedługo Her zamieszka w każdej piwnicy.
  • Odpowiedz
@Freak_001: polecam w opór ten film, byłem po nim rozmontowany na 100 kawałków, ale myślę że musi być odpowiedni nastrój, dla mnie ,,moment" by go oglądać. Pamiętam że uświadomiłem sobie przy nim jak ważna jest relacja i jaką energię z niej można czerpać.
  • Odpowiedz
@Freak_001: to jest niezwykle romantyczny film jak się jest młodym naiwnym chłopakiem. Jak się trochę pododbija od dziewczyn to ogląda się to jeszcze ciężej - bo aż skręca jak się patrzy na taką pierdołę z wąsem, który szuka terapeutki i matki w kobiecie. Z oczywistych przyczyn tego nie znajdzie więc zostaje mu AI.
  • Odpowiedz