Wpis z mikrobloga

#diy #elektronika #hobby #zrobtosam #tojestmultikonto

Zrobiłem podświetlenie do wyłącznika światła. Mostek prostowniczy, dwa rezystory 390k 1/4 W, kondensator 1 nF / 3kV i niebieska dioda dyfuzyjna. Dioda może posłużyć również za kontrolkę. Jest podłączona między L i N (mam dodatkowy przewód N w puszce, więc jest to osobny obwód elektryczny omijający oświetlenie i działający non stop niezależnie od tego czy światło jest włączone czy nie). Prąd pobierany przez kontrolkę jest śmiesznie niski więc w ogóle się nie nagrzewa, a dioda powinna świecić ponad 20 lat. Rezystory są w koszulkach termokurczliwych i pełnią funkcję ograniczników prądu oraz bezpieczników. Reystory połączone są do wyprowadzeń AC (~), a dioda i kondensator do wyprowadzeń (+) i (-) mostka prostowniczego. Całość jest zabezpieczona koszulkami termokurczliwymi i lakierem do PCB.
tojestmultikonto - #diy #elektronika #hobby #zrobtosam #tojestmultikonto

Zrobiłem po...

źródło: 20240830_103226

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po pierwsze będę wiedział czy mi wywaliło bezpiecznik, a po drugie jak w nocy będę wstawał sikać to będę z daleka widział gdzie jest wyłącznik.


@tojestmultikonto: ale w nocy to będziesz potrzebował włącznika światła więc musisz jeszcze zrobić podświetlanie dla niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ta szeroka ramka dookoła włącznika zawsze mnie śmieszy.


@Don_Kamizi: za to takie wpisy jak twoje nie są śmieszne a zwyczajnie głupie a ten, co je zamieszcza zachód europy widział tylko na mapach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I to szerokie to nie jest ramka, tylko podkładka, aby nie brudzić ściany
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: to nie mialo byc smieszne. Mój komentarz wynikał z wiedzy i doświadczenia, od 30 lat zwiedzam różne kraje europy zachodniej. Takie ramki mozna zalozyc ale co najwyzej w piwnicy. Pozdrawiam frustratów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 21
@Don_Kamizi: czyli jeździsz po "krajach zachodu" i sprawdzasz ludziom czy mają zamontowane te "paskudne" ramki? W sumie nie mnie oceniać czyjeś hobby...
  • Odpowiedz