Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem #wypadek, chłopak w BMW dojeżdżając do skrzyżowania nie spodziewał się, że jadąc w deszczu po brudnym asfalcie, może nie być przyczepności. Zatrzymał się 10m przed nami na środku drogi z pierszenstwem, brak czasu na reakcję, efekt na zdjęciu. Poszkodowana została dziewczyna z jego samochodu. Skarżyła się na ból w okolicach obojczyka, stłuczona głowa, trafiła do szpitala. Jakieś rady jak dalej postępować, bo do zakończenia sprawy i kwalifikacji czy była to kolizja czy wypadek, nie mogę się zgłosić do ubezpieczalni żeby zakończyć sprawę, a za kilkanascie dni trzeba wracać na emigrację. #motoryzacja #ubezpieczenia Parę dni temu bylo #pokazauto i Laguna dostała face lifting, szkoda że nie zamierzony. Zdjęcie bolidu młodzieży wiejskiej w kom.
źródło: comment_1601099669w7dxNtYda4ABx7ms585m4j.jpg
  • 128
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Popularny_mis: kolega miałem z miesiąc temu całkowitą szkodę w AXA z tym, że AC i powiem Ci, że prawdopodobnie nie masz się czyn martwić. Zero problemów, wypłacone jak się należy. Żadnego odwoływania, zajebisty kontakt z ubezpieczycielem.
@Popularny_mis: Miałem identyczna sytuacje: kolizja na tydzień przed promem. Niestety zastępcze z OC żeby wyjechać za granice jest praktycznie nie realne. Zwłaszcza jeżeli masz drugi samochód zarejestrowany na siebie. Najlepiej poczekać na pierwsza wycenę, wziąć ten hajs i oddać resztę firmie (to się da załatwić zdalnie). Oni sobie biorą wtedy % od tego co wyciągną ponad pierwsza wycenę, ale potrafią wyciągnąć znacznie więcej niż załatwisz sam wiec i tak wychodzi na
@Popularny_mis: Na wszystko możesz pisać upowaznienie. Ja dzwoniłem do nich i pisałem (żeby mieć podkładkę), że mam prom w pt i jak do tej pory nie będzie rzeczoznawcy to będę wnosił również o zwrot kosztów promu: w ciągu 24h był rzeczoznawca. Trzeba im truć dupe niestety. Jak masz OC to dowiedz się czy masz bezpośrednia likwidacje szkody: to pozwala likwidować przez swojego i może przyspieszyć sprawę.
Tyle że nie mogli mi podać danych OC sprawcy dopóki nie ma kwalifikacji.


@Popularny_mis ale idiotyzm, trzeba było temu panu "policjantowi" podać art. 44.1.4 PoRD, ciekawe co cymbal by powiedział na to:

Art. 44. 1. Kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany:  

4) podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie
@tomasztomasz1234 żebyś miał lepsze rozeznanie, jadę główna powiatowa z ograniczeniem 90,on wyjeżdża z gminnej z terenem zabudowanym, drogi w literę T. Nie zatrzymał się na końcu drogi i stanął w poprzek drogi powiatowej. Figorka i wysoka kukurydza ograniczyła widosznosc do kilku metrów.
@Popularny_mis No to sprawdzaj nr polisy i TU w bazie UFG i zgłaszaj szkodę jeszcze dzisiaj :) Ppisz że sprawa jest na policji i która policja tym się zajmuje, więcej Ci nie trzeba, ja po kolizji jako poszkodowany dostałem od policjanta dokładnie te dane - imię i nazwisko sprawcy, marka i model jego samochodu, jego TU i polisa i która komenda się tym zajmuje, to wszystko. Zgłaszaj szkodę jeszcze dzisiaj tylko oczywiście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Popularny_mis: możesz również zgłosić szkodę i wywalczyc wiekszy zwrot. W zamian za to firmy biorą niewielką prowizję, dostajesz również auto zastępcze.

Jeżeli miałeś AC pamiętaj, że przy całkowitej szkodzie należy ci sie zwrot niewykorzystanej składki (chyba że inaczej zaznaczono w regulaminie ubezpieczenia)