Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem #wypadek, chłopak w BMW dojeżdżając do skrzyżowania nie spodziewał się, że jadąc w deszczu po brudnym asfalcie, może nie być przyczepności. Zatrzymał się 10m przed nami na środku drogi z pierszenstwem, brak czasu na reakcję, efekt na zdjęciu. Poszkodowana została dziewczyna z jego samochodu. Skarżyła się na ból w okolicach obojczyka, stłuczona głowa, trafiła do szpitala. Jakieś rady jak dalej postępować, bo do zakończenia sprawy i kwalifikacji czy była to kolizja czy wypadek, nie mogę się zgłosić do ubezpieczalni żeby zakończyć sprawę, a za kilkanascie dni trzeba wracać na emigrację. #motoryzacja #ubezpieczenia Parę dni temu bylo #pokazauto i Laguna dostała face lifting, szkoda że nie zamierzony. Zdjęcie bolidu młodzieży wiejskiej w kom.
źródło: comment_1601099669w7dxNtYda4ABx7ms585m4j.jpg
  • 128
@Popularny_mis więc tak:
- szkoda auta, szczególnie z tym silnikiem :(
- przygotuj się na szkodę całkowitą + znaczne zaniżenie wartości auta przed szkodą, bez walki nie odzyskasz zbyt wiele z tego co zapłaciłeś,
- zgłaszaj sprawę jak najszybciej jak koledzy wyżej radzą, im większy ubezpieczyciel tym bardziej systemowe podejście do sprawy, ale dużo zależy od opiekuna sprawy - ja dostałem takiego pajaca w PZU, że szkoda słów,
- pasażerka miała pasy?
@Popularny_mis: wstawiaj auto do ASO co ma umowę z ubezpieczalnią sprawcy. Oni zrobią kosztorys na swoich stawkach bo za te z ich pierwszej wyceny to nawet pan kazio w stodole by nie chciał robić. Wtedy mozesz dostać od razu od serwisu auto zastępcze. Możesz też sam wynająć a potem zadać zwrotu kosztów z OC. Najważniejsze żeby to było auto w tym samym segmecie. Jakie miasto?
eraz nie dość że nie mogę odrazu zamykać sprawy to pewnie dostanę jakas śmieszna wycenę.


@Popularny_mis: Nie muisz się wcale godzić na wycenę, tym bardizje ajk masz udokumentownay przebieg. Nie musisz tez "wraku" im oddawać, zazwyczaj można sprzedać dużo lepiej niż ubezpieczalnia oferuje. Możesz też próbować naprawiać ;)
@Popularny_mis: Fajna laguna, też taką śmigam - gt2.0t, przykro patrzeć na te zdjęcia. Mi do AC wyliczyli wartość 31k, ale to tak ponoć naciągane było, bo w 1 metodzie wyszło chyba 28/29 - ale to do AC, nie w szkodzie, bo takiej jeszcze nie miałem (obym nie miał). Informuj o wynikach ;D
@nadrat24: Ubezpieczyciel daje hajs do kwoty na ile było ubezpieczenie auta. Jak ubezpieczenie jest na 40, a Ty sobie dokupisz opony i felgi za 5k - nikt Ci nie odda 45k. A przynajmniej tak mi się wydaje
@Popularny_mis: Od razu nastaw się na to, ze musisz mieć policzone jak za oryginalne, nowe części. Są wyroki w tej sprawie i nie daj się naciągnąć. Jak będziesz miał kosztorys to jeszcze go sprawdz albo znajomemu podaj, żeby zobaczyć czy wszystko wpisali