Wpis z mikrobloga

@Stashqo: Można też bawić się w sądy w takim przypadku ¯\(ツ)_/¯ jeśli facetowi zależy na swoim potomku to będzie się sądzić, chociaż mężczyzna ma znacznie trudniej wygrać rozprawę o prawa rodzicielskie, bo w tym przypadku sądy są bardziej przychylne ku matce, ale jeśli przyjdzie do sądu z twardymi dowodami, to sukces wygranej rozprawy się zwiększa ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Generalnie w takich sytuacjach masz 2 kaszojadow, 1000 zł miesięcznie i #!$%@? z życia.


@yeloneck: 500+ to nie jedyna zapomoga na jaką może liczyć bezrobotna, samotna matka. Są zasiłki dla bezrobotnych, becikowe, kosiniakowe, zasiłki rodzinne (podstawa + masa dodatków), pomoc z MOPS (odzież, jedzenie, opał, ferie, opłaty etc).

Co by nie mówić, to w Polsce nie istnieje już taka bieda, żeby ktoś głodował czy musiał żyć bez prądu. A kiedyś
  • Odpowiedz
  • 24
@b4ko faktycznie jest z czego się śmiać, beka bo ktos kto chce alimenty na dzieci to tylko leniwa matka a tatusie to są bohaterzy.
Sytuacja mojego kolegi ze studiów. Typo na początku był ok, pracował, dużo nie zarabiał ale zawsze coś jako ciec w elektorówni. Znacznie mniej od matki, która była pielęgniarka. Zawsze problem niby z robotą bo nie było czasu na naukę. Nabrał kredytów na agd nikomu nic nie mówiąc,
  • Odpowiedz
@Stashqo wspaniały dowód anegdotyczny. Ja natomiast znam kilku zębów, którzy zrobili dzieci i uciekli od odpowiedzialności. Polskie więzienia pokazują natomiast jaka jest rzeczywistość, setki "buhajów rozpłodowych" siedzi, bo nawet złotówki na własne dzieci nie dają, nie mówiąc już o wychowaniu, codziennym gotowaniu, praniu, sprzątaniu, nauce, nieprzespanych nocach. Czemu o tym nie ma wykopów, tylko co tydzień biedni tatusiowie cherry picking?
  • Odpowiedz
@kotos00: Wspaniala argumentacja w stylu „kobieta sie puscila bo facet nie poswiecal jej uwagi, wiadomo ze mogl sie bardziej starac” xDD. Wiadomo zodyn facet nie zostawil nigdy swoich dzieci, zodyn.
  • Odpowiedz
@Wyrelworelowany: Ja nie bronię patusów i innych osiedlowych ruchaczy bez zęba tylko normalnych gosci, których dotknęła niesprawiedliwość w sądach rodzinnych a tych jest też znaczna ilość.
Nie wzruszają mnie po prostu te żaldupne posty matek na fb jak to zły uciekł i nie chce płacić a zapominają powiedzieć, że najpierw go zgnoiły, uczyniły z niego niewolnika a na koniec sprawiły, że własne dzieci go nienawidzą. Więc jeśli nie wiemy jaka
  • Odpowiedz
@Stashqo: Zgodze sie wiec przestanmy #!$%@? o tej lasce i ja oceniac. Mam kolezanke ktora facet zostawil jeszcze w ciazy. Od tamtego czasu z nikim sie nie zwiazala. Jej corka ma teraz 6 lat pyta ciagle gdzie jest tata. Juz #!$%@? ze nie placi alimentow bo ona sobie jakos radzi ale prosila go niejednokrotnie listem zeby chociaz corke na urodziny odwiedzil. #!$%@? jajca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nie_programista_20k: polecasz spojrzeć trochę szerzej ale ignorujesz w większości post oryginalny a teraz nawet nie chcesz o nim gadać xD może przyjmij dług kogoś ze swojej rodziny, w końcu chodzi o jakąkolwiek pomoc, nie pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Stashqo ale wasza, wykopkowa argumentacja jest zawsze taka sama, biedny samiec uciekł bo kobieta go zgniła czy inne temu podobne. Myślisz, że jak masz wyrok sądowy, i mimo tego latami unikasz płacenia na dziecko to dlatego, że kobieta cię zgniła i taki wrażliwy jesteś że uciekasz? Zobacz sobie ilu facetów siedzi w pierdlu za alimenty. Do pierdla się nie idzie bo hehe nie zapłaciłem dwa razy. Są wezwania, rozprawy, możliwość uregulowania
  • Odpowiedz