Wpis z mikrobloga

Polecam spojrzeć trochę szerzej.


@nie_programista_20k: Masz rację i z tobą się zgadzam, jednak ktoś może pomyśleć że napisała "Jest brat który ma firmę może uda się mu zabrać kasę bo mu się powodzi". Mogła napisać ma brata i rodziców bez tego wtyku o firmie bo ma to dość jednoznaczny i negatywny wydźwięk.
  • Odpowiedz
@b4ko: Tak swoją drogą jeśli już istnieje taka reguła to powinna być oparta o genetykę. Ojciec powinien ponosić połowę kosztu utrzymania potomstwa bo ono ma w sobie połowę jego genów (upraszczając). Jeżeli ojciec się nie wywiązuje to jego obciążenie powinno solidarnie dotknąć kolejne osoby w jego linii genetycznej w takim wymiarze w jakim geny kolejnych osób zawarte są w objętych alimentami dzieciach. Więc kolejni są dziadkowie. Każde z rodziców ojca
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: to że Państwo rozdaje pieniądze, to na to wpływu mieć nie mogę.
@Bartholomew: Nie zastanawiałem się nad tym jak sprawiedliwie rozdzielać ten KOSZT, ponieważ ten KOSZT nie powinien być rozdzielany.
Ale ok, może żyje w innym świecie, mam inny system wartości i interesują mnie rzeczy które nie są związane z grabieża i niesprawiedliwym okradaniem człowieka. A przy wyborze partnerki nie kieruje się tylko jej walorami zewnętrznymi, tak jak pewnie zrobiła autorka tego wpisu na FB dając dupy na Erasmusie.
Matka powinna ponosić takie same konsekwencje jak człowiek który ją zapłodnił.
Chciała Enrique, ma Enrique, a raczej ma ale za granicą.
Państwo role ojca zrównało z ziemią, do tego stopnia że kobiecie na pewnym etapie życia OPŁACA się wziąć rozwód, rozdając na lewo i
  • Odpowiedz
Nie zastanawiałem się nad tym


@shaelix92: No to się zastanów. Powtórzę pierwsze słowa mojego tekstu: "jeśli już istnieje taka reguła". Skoro istnieje to powinna opierać się o jakieś logiczne, akceptowalne reguły. Twoje dziecko to Twoje geny a skoro tak to także geny Twoich krewnych. W Twoim dziecku są geny Twoich rodziców, dziadków, braci, sióstr. Jeżeli koszt musi być ponoszony przez kogoś, to niech będzie rozdzielony sprawiedliwie według udziału obciążonych nim
  • Odpowiedz
@Bartholomew: a no, to jeżeli już istnieje taka reguła, to zgadzam się z Twoją teorią. 1/4 1/8, jak już to tak- brzmi sensownie.
Wtedy trzeba by zalegalizowac morderstwo wnuka, bo skoro może mnie narazić na koszty, to muszę mieć prawo się przed nimi obronić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak tym ludziom nie wstyd zbierać się na takich grupkach dla darmozjadów i udzielać sobie jeszcze porad, jak żyć na cudzy koszt...


@zajunc: Wstyd to jest #!$%@?ć od odpowiedzialności za swoje dzieci.
  • Odpowiedz
Serio prawo dopuszcza takie ponoszenie konsekwencji za nie swoje czyny? Jprdl…


@Sonnenschutzsysteme: Przeciez jak masz pecha to zona, ktora Cie zdradzala i nie macie dzieci otrzyma alimenty od Ciebie. Ba, jak laska ma dziecko i nie ma z kogo zdzierac alimentow, a Ty jestes jej aktualnym chlopakiem to moga Ciebie obciazyc alimentami jako opiekuna xDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@b4ko typ #!$%@? i nie daje znaków życia, zgodnie z prawem powinien płacić alimenty, których nie płaci, a ty tagujesz polka i madka, mózgi do reszty wam wyprulo co do kobiet. Rozumiem jakby chciała ciągnąć hajs za nic, ale w takim wypadku alimenty jej się należą i nie widzę nic złego w tym, że próbuje znaleźć sposób by je dostać, co ją obchodzi, że starzy jakiegoś #!$%@?, który #!$%@? będą mieli
  • Odpowiedz
@zajunc: Masz dwa kaszaloty na utrzymaniu, żłobek na sztukę to pewnie około 500 zł, więc 500+ to dostaje w sumie żłobek. Jeśli jeszcze praca to typowe madkowe zajęcia - pensja 2500 netto dobrym rzutem. O ile nie mieszka u swoich rodziców, to dochodzi jej z 1400 zł opłat za kawalerkę - bo nikt kobiecie z 2ką dzieci pokoju nie wynajmie. Zostaje 1100 zł na wykarmienie 2ki dzieci. O ile nie
  • Odpowiedz
@Grzabek: A dlaczego ma potomstwo z typem, który jest nieodpowiedzialny i uciekł na wieść o rodzicielstwie? Dlaczego z kimś takim się związała? Dlaczego poszła z kimś takim do łóżka? Raz, a dwa - wpadka? Cóż - większość takich sytuacji to właśnie nie są wpadki, ale po prostu nieumiejętność korzystania z antykoncepcji.

No i fundamentalne pytanie - dlaczego ktoś ma płacić za to, że typiara jest nieodpowiedzialna (wiąże się z nieodpowiedzialnymi
  • Odpowiedz
@zajunc: Scenariuszy "dlaczego" można sobie pisać na tysiące. Równie dobrze mógł obiecać jej, że jedzie zarabiać na rodzinę. W między czasie sobie przygruchał babkę i doszedł do wniosku, że w sumie to może zacząć w jukej nowe życie. Aparat administracyjny w naszym kraju to stara maszyna która fundusz alimentacyjny odpala dopiero jak dochody na osobę w gospodarstwie domowych są poniżej stopnia "skrajnego ubóstwa".

A co do samego wiązania się z
  • Odpowiedz
@Grzabek:

Ludzie rozstają się po 15 latach małżeństwa - też powiesz, że byli nieodpowiedzialni i nieodpowiedni dla siebie ;D ?


Ale rozstają się w wyniku stosownego postępowania sądowego czy po prostu jedno ucieka od drugiego? W tym pierwszy przypadku mamy do czynienia z naturalną sytuacją społeczną. W tym drugim - z nieodpowiedzialnością. I tak - jeśli ktoś się wiążę z osobą nieodpowiedzialną, to sam też jest osobą nieodpowiedzialną.
  • Odpowiedz