Wpis z mikrobloga

@matcheek: źle mnie zrozumiałeś: nie kwestionuję chrześcijaństwa w europie, tylko że to jest "etyka chrześcijańska". Większość jej elementów jest uniwersalna (inne religie je podzielają, ateiści czy dzikie plemiona - np aborygeni z XIX w. zresztą też).
  • Odpowiedz
  • 2
Natura nie znosi próżni.

@PlonacaZyrafa: ale zlaicyzowane społeczeństwo to nie próżnia, tylko... zlaicyzowane społeczeństwo ¯\_(ツ)_/¯ Czechy, Japonia, Finlandia czy Estonia pokazały, że można usunąć religię ze struktur państwowych i nie zrobić tym samym miejsca dla islamu. Wystarczy być konsekwentnym i wszystkie religie traktować na jednakowych zasadach, co nie udaje się np. we Francji.

@naizdne są ludzie, którzy na serio uważają, że to religia sprawia, że ludzie zachowują się moralnie
  • Odpowiedz
  • 1
@asmodeus666: że kk toczy walkę o miliony dusz , czyli władzę nad sumieniami ? No, toczy. Bezdyskudyjnie . że etyka chrześcijańska jest filarem na którym została zbudowana cała cywilizacja zachodnia. No jest. Teraz zadaj sobie pytanie , dlaczego etyka chrześcijańska nie jest zastępowana inna etyka . Nie oferuje się innego skodyfikowane go systemu etycznego a jedynie podaje wąskie nakazy moralne na każdy kolejny etap. Rozumiesz ? Możesz krytykować kk i
  • Odpowiedz
@Wolf3D:

a w czym on ci przeszkadza?


Mógłbym na to pytanie odpowiadać godzinami, ale umówmy się na, powiedzmy, 5 przykładów: 1. Zostałam ochrzczona, co oznacza uczynienie mnie członkiem grupy religijnej bez mojej zgody 2. Po chrzcie nie można się wypisać z kościoła nigdy, jest to oficjalne stanowisko kościoła, a apostazja, to ściema nie mająca żadnej mocy prawnej, dzięki czemu miałaby jakikolwiek sens 3. W związku z tym kościół może sobie dowolnie przetwarzać moje dane, na co nie wyraziłem i nie wyrażę zgody, ale.. 4. Kościół jest ponad prawem, nie podlega żadnyej kontroli, wobec kościoła nie są wyciągane konsekwencje, nawet często w przypadku przestępstw ściganych z urzędu, co jest nie do pomyślenia w stosunku do zwykłego obywatela 5. Kościół żeruje na państwie, dostaje bardzo dużo pieniędzy z naszych podatków, więc ja też finansuje kościół, chociaż jestem ateistą i osobiście nie dał bym na kościół nawet 1gr, bo bym czuł, że przepłaciłem( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście przedstawiciele innych religii niż katolicka w Polsce oraz niewierzący nie dostają żadnych pieniędzy z budżetu, więc po prostu zrzucają się na coś, z czego nie
  • Odpowiedz
@asmodeus666 Tak już świat działa. Ludzie wolą podobnych sobie, a wszelkie odmienności traktują raczej niechętnie.
Może lekką przesadą jest słowo zawsze, ale generalnie mniejszość będzie traktowana gorzej
  • Odpowiedz
@koluh:

Dzieci powinno uczyć się o wszystkich ogólnych wierzeniach na świecie


W jakim celu? Czy w związku z tym, na przykład nauczyciel geografii powinien przedstawiać na lekcji teorię płaskiej ziemi? Są to przydatne informacje? Czy coś, co ma miejsce tylko w głowowach określonej grupy ludzi można w ogóle nazwać informacją?
  • Odpowiedz
@Kempes: 2LO?
Jak ten ojciec się tego dowiedział? Dziecko mu się poskarżyło?
Czy może jest to efekt rozmowy po mitycznym pytaniu "Synu, jak dzisiaj było w szkole?".
( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
W jaki sposób odbędzie się ta wymiana na islam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@asmodeus666: za kilkanascie lat twoi sądziedzi wybiorą muzułmanów do rady miasta, a ci zaczną wprowadzać nowe prawo. Tak samo jak działo się w Norwegii, Londynie, Francji itd.
  • Odpowiedz
@matcheek:

Problem z tym jest taki że systemu etycznego nie da się zastąpić próżnia.


Ale nie trzeba nic zastępować, ja nie krytykuję systemu etycznego samego w sobie, tylko dokładanie do tego bajek o wymyślonym typie i całą działalność z tym związaną, która nie ma nic wspólnego ani z etyką.
Zapimnij na chwilę, jakie ważne jest dla ciebie, żebyś "miał rację" i odpowiedź mi czy na prawdę uważasz kk robi cokolwiek, co nie leży w ich interesie tylko dla dobra ludzi? Jeśli tak to podasz jakiś przykład takiego bezinteresownego
  • Odpowiedz