Wpis z mikrobloga

Nie rozumiecie jednej prostej kwestii. Aby ludzie korzystali z czegoś w mieście i nie tylko, muszą mieć sposobność.
Co znaczy, że aby ktoś pojechał rowerem, musi mieć po czym. Inaczej znajdzie wiele powodów, by tego nie robić.
Ludzie w Polsce są przywiązani do samochodu, nie chcą próbować innych opcji transportu, nawet uważają, że inne opcje transportu są dla dziwaków, biedoty, co jest bzdurą. Wolą stać w korku i tracić czas niż śmignąć sobie rowerem obok.
Wykonywać prosty ruch, by mieć ruch w ciągu dnia.

Inna kwestia, że nie zawsze jest po czym. Więc trzeba dać im tę możliwość a że miasto nie jest z gumy, to niestety trzeba zabrać albo parking, albo część chodnika (jak jest z czego) albo wreszcie zabrać cześć ulicy.
I wtedy podnosi się krzyk kierowców, JAK TO? A no tak to, jak jest chodnik i jest ulica to trzeba zabrać część tej ulicy, lub miejsca parkingowe, by dać możliwość jazdy rowerem, inaczej nikt tam rowerem nie pojedzie.

Tak niestety, nie może być tak, że uprzywilejowani są kierowcy samochodów i samochodów jest coraz więcej a miasta stoją w korkach, potrzebna jest alternatywa.

Ludzie też boją się jeździć rowerem, bo jak ja tam dojadę, ulicą? Ja się boję. No właśnie, wiec muszą mieć możliwość.

Za chwilę ktoś wpadnie z argumentem, ale co jak zła pogoda, albo zima.
NIC, kto może nadal pojedzie, zim praktycznie nie ma a resztę załatwiają odpowiedni ubiór, tak jak idąc na spacer.
Ale się spocę, no nie spocisz się jak będziesz jechać normalną prędkością (wyrobisz kondycję) po normalnej infrastrukturze, oraz odpowiednio ubranym. Może e-rower, może masz tak jak ja możliwość wziąć prysznic w pracy?

Chodzi o to by była MOŻLIWOŚĆ by był WYBÓR a nie jedyna opcja to stój w korku, albo czekaj na komunikację miejską.
Kto może pojedzie rowerem, kto musi samochodem, pojedzie samochodem, lub komunikacją miejską.

Przecież do cholery chodzi o WYBÓR a nie o zmuszanie, ale aby mieć wybór, trzeba mieć z czego wybierać.

#rower #polskiedrogi #kierowcy #miasto #miastojestwspolne #bezpieczenstwo #rowerzysci
Pobierz reddin - Nie rozumiecie jednej prostej kwestii. Aby ludzie korzystali z czegoś w mieś...
źródło: comment_15985074871Pb5dsUO93CaQRZRXyfILU.jpg
  • 538
i dlatego powinni miec tablice rejestracyjne i tak samo byc karani mandatami za przewinienia np przejazd przez pasy


@tomislawniepelka: W jakim kraju są tablice dla rowerów, pytam ponownie xD

a ja chce miec mozliwosc jazdy samochodem i nie bycia ograniczanym co chwila jakimis sciezkami po dwoch stronach


@tomislawniepelka: No to masz a ja nie mam, dlatego trzeba trochę u czknąć kierowcom.
No to masz a ja nie mam, dlatego trzeba trochę u czknąć kierowcom.


@reddin: a moze pieszym? nie, w zadnym kraju nie ma na razie, w UK byl taki pomysl, ale nie przeszedl ale co broni Polsce byc pionierem w tej sprawie?¯\_(ツ)_/¯
@reddin: Zapominasz o kilku rzeczach.
Ludzie nie chca jezdzic na rowarach w polsce po miescie bo to niezdrowe.
Ludzie nie chca jezdzic rowerem bo mamy #!$%@? gorace lato i mega zimna zime.
Ludzie nie chca jezdzic rowerem bo to obciach.

A z reszta lepiej to wyjasni ten filmik:
Argonzz - @reddin: Zapominasz o kilku rzeczach. 
Ludzie nie chca jezdzic na rowarach...
@reddin: Ja nie piszę o sytuacjach, gdzie jazda jezdnią/chodnikiem jest logiczna, mimo że niezgodna z przepisami. Mówię o sytuacjach, gdzie ludzie mają wywalone w drogi rowerowe, a mogą spokojnie i bez nerwów nimi jechać. Dotyczy to zazwyczaj starych ludzi, którzy jadą 3km/h pod górkę wąską jezdnią i hamują cały ruch za sobą. Niestety za coś takiego jest tylko 50zł...
Ludzie nie chca jezdzic na rowarach w polsce po miescie bo to niezdrowe.


@Argonzz: Stanie w korku i wąchanie spalin jest niezdrowe. A nie chcą jeździć, bo nie ma po czym i się zwykle boją.

Ludzie nie chca jezdzic rowerem bo mamy #!$%@? gorace lato i mega zimna zime.


Jeżdżę w lato i zimę i widzę ludzi którzy jeżdżą w lato i w zimę i ci ludzi żyją.

Ludzie nie chca
Pobierz reddin - > Ludzie nie chca jezdzic na rowarach w polsce po miescie bo to niezdrowe.
...
źródło: comment_1598515336loLemVHSVvRcL3Bk7MA86J.jpg