Wpis z mikrobloga

@Bodzias1844:

jak można się #!$%@?ć

No na przykład w nocy, bo jaśnie wielmożny pan kombajnista (nie rzadko świadczący usługi tylko, WIEŃCE CZAS JE PINIONDZ), nie włączył oświetlenia albo kogutów.
Albo w dzień jak taki sam burak jedzie w cieniu na słonecznej drodze.
To jest jego psi obowiązek i żadne pierdiladi jak to mu kasa leci, tego nie zmieni. Kwestia taka sama jak transy z lodem na naczepach.
  • Odpowiedz
@darek_wejder: i myślisz, że bez headera zmieści się na jednym pasie? I tak go będziesz musiał zauważyć bo się wbijesz. Kwestia tylko w jaką jego cześć. Ja mówię o headerze a Ty tu z błotem wyjeżdżasz. eot

@tellet: to samo co kolega wyżej, mówię o headerze bo do tego było przysrywanie się wcześniej. Oświetlenie musi być i też jestem takiego zdania ale jak ktoś nie widzi w dzień
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: idąc logiką - czas > bezpieczeństwo, niech kurierzy #!$%@?ą ile fabryka dała, nie czyścić lodu z naczep, taksówkarze niech parkują na przejściach dla pieszych, piloci lądują we mgle (to zbyt łatwy argument) - przecież oni ŚWIADCZĄ... ale nie usługi tylko o swoim debilizmie i braku profesjonalizmu.
  • Odpowiedz
@darek_wejder: w rolnictwie nie chodzi o to, że im szybciej zbierzesz tym lepiej. Jeśli ktoś wziął kombajn i wykonuje usługi czyli ma kilka pól do zrobienia w jeden dzień to zależy mu na czasie tym bardziej, że nie rzadko jest tak, że do koszenia nadaje się jeden konkretny dzień i wtedy każdy chce aby mu skosić pole. Nie bronię tych co jeżdżą z headerem po drogach. Jest to wbrew przepisom
  • Odpowiedz
czegoś co jedzie po jego pasie i się w to #!$%@? to jeśli przeżyje powinien oddać prawo jazdy i tego zdania nie zmienię


@Bodzias1844: To mam nadzieję, że nie przyjdzie ci zmierzyć się z windą dostawczaka ustawioną na wysokości twojej głowy. Być może zanim urwie ci łeb, to zmienisz zdanie.

a później hurrr dlaczego chlebek taki drogi, kukurydza poszła w gorę itd. bo jakiś przygłup nie widzi kombajnu na drodze xD

Nie no lepiej wincy, tani, szypci- jak przypuszczam szynki z mom i 90% wody ci smakują, bo przynajmniej są tanie, bo w drogich to tam trzeba się #!$%@?ć z zamawianiem mięsa, bo to
  • Odpowiedz
To mam nadzieję, że nie przyjdzie ci zmierzyć się z windą dostawczaka ustawioną na wysokości twojej głowy. Być może zanim urwie ci łeb, to zmienisz zdanie.


@tellet: nie przyjdzie bo nie jestem ślepy i nie rozgarnięty. #!$%@?łeś się a sam nic konkretnego nie napisałeś, w dodatku jakoś pokrętnie mnie zrozumiałeś xD
  • Odpowiedz
Dziwię się bardziej, że ludzie dalej #!$%@?ą się w taką wielką maszynę przy dobrej widoczności. Serio wtedy pytam jak on do tej pory nie zginął i nie wjechał w jakąś barierę czy coś skoro takiego bydlaka nie zauważył.


@Bodzias1844: no ja się nie wbiłem, ale takie przypadki są i zauważył to ustawodawstwa - zakazał jazdy z hederem. Nie uważam, że wszystkich przepisów trzeba przestrzegać ślepo, ale tego tak. Zagraża innym
  • Odpowiedz
@jamnig: @everytime: Zauważyłem, że w Bizonach, Vistulach praktycznie mało kto odczepia heder na drogę. W tych nowszych jak Class, John Deere zawsze ciągnie za sobą heder. Nie wiem czy w starszych konstrukcjach było to utrudnione, czy te kombajny są na tyle zużyte, że lepiej nie ruszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szczęście, tych staroci jeździ coraz mniej i raczej nie ma problemu z minięciem
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina no tak się składa że akurat w tej weekend to robiłem. Przeanalizujmy:

1. Odpinasz heder z wózka (2 bolce + 2 naciągacze)
2. Podjeżdżasz kombajnem trafiając 2 czopami w otwory i cyk do góry.
3. Wkładasz wcześniej wyjęte z wózka bolce w otwory w gardzieli, zabezpieczając heder
4. Podłączasz 4 złącza hydrauliczne i jeden pasek
  • Odpowiedz