Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam pytanie - jaką pracę można dostać znając 3-7 języków + polski?
Dwa płynnie, jeden/dwa na C1 reszta na B1/B2, owe języki to #angielski, #niemiecki, #rosyjski, #francuski i języki skandynawskie? Chodzi mi o pracę w miarę dobrze płatną.
Wiem, że tłumacz przysięgły ale co jeszcze? Wszystkie branże wchodzą w grę.

#pytanie #naukajezykow #jezykiobce #praca #rozwojosobisty
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kasia123456789: jeśli umiesz coś innego niż klasyczny daily-speak typu zamawianie w sklepie, czyli coś w stylu business english i znasz słówka stricte związane z biznesem to korpoświat wita z otwartymi ramionami

Jeśli nie potrafisz to cóż. Zawsze możesz podcierać dupę bogatym Niemcom/Rosjanom/Francuzom i uczyć ich wnuków języków xD
  • Odpowiedz
Tylko jak mniej-więcej wygląda tam praca?


@Kasia123456789: W korpo jest milion funkcji i jeszcze więcej. Od siedzenia 8h w biurze, wyjścia, powrottu i tak 20 lat, a skończywszy na jakiś dynamicznych funkcjach typu 24h w pracy za granicą przez pół roku i potem powrót na tydzień do Polski i kolejny wyjazd.

Możesz siedzieć w marketingu i przygotowywać kampanie marketingowe na Polskę/Niemcy/Francję...
Możesz siedzieć w audycie i robić ocenę klienta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland: to znaczy języki to swoją drogą, ale bardziej chodzi mi o pracę, gdzie one będą ważne do zdobycia danego stanowiska a dodatkowo płaca będzie adekwatnie wysoka za rozsądny czas pracy. Szukam, bo mi dobrze idzie nauka języków i się zastanawiam nad studiami
  • Odpowiedz
@Kasia123456789: Zawsze możesz uczyć języków, na uniwerku lektorom dosyć ładnie płacą + w 3/4 przypadkach mają jakiś swój mały biznesik typu tłumacz przysięgły, czy prywatna nauka jezyków

Niestety na wykopie nie ułożymy ci planu na życie, bo ja mogę powiedzieć, żebyś szła do korpo, a jak pójdziesz to delikatnie mówiąc: się zesrasz, i będziesz chciał mnie znaleźć i zabić xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland: do uczenia języków jednak potrzebne są studia stricte pod to ukierunkowane, np filologia rosyjska czy niemiecka. Mi bardziej zależy na pracy z tymi językami jako ten, który je zna a nie ten, który ich naucza (wiem, jedno drugiego nie wyklucza)
Nie chodzi mi też o plan na życie na zasadzie weź kredyt zmień pracę tylko o potencjalne możliwości, o drogi jakie można obrać
  • Odpowiedz
@golagolagola: nie wiem skąd i jakie masz pojęcie o pracy i wynagrodzeniach w korpo, ale o takich stawkach nie słyszałem będąc na swoim stażu kilka lat temu, więc podaj nazwę pracodawcy, żeby ludzie takiego wyzyskiwacza omijali szerokim łukiem XD
  • Odpowiedz
@Kasia123456789: Pomimo znajomości języka zostanie tłumaczem przysięgłym nie jest łatwe. Słuchanie, czytanie i rozmawianie to dopiero wstęp do prawidłowego tłumaczenia symultanicznego czy konsekutywnego. Poza tym dzięki takiemu tworowi jak związek zawodowy tłumaczy przysięgłych w Polsce coraz trudniej jest nim zostać. Egzaminy są trudniejsze niż sama praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kasia123456789: za dużo niestety nie mogę powiedzieć, nie mam aż takiego doświadczenia, ale raz pracowałam w spółce która ogarniała rynki zagraniczne. Był tam dział handlowy i chłopaki i dziewczyny rozmawiały z klientami zagranicznymi w językach obcych. Całkiem ładnie zarabiali jak na miasto 25k ludności i kilka lat temu.
Wiem, ze na fb są grupy w stylu : praca w języku obcym np. i tam się ogłaszają z ofertami.
Musisz poszukać
  • Odpowiedz