Wpis z mikrobloga

Ta ilość spalonych kalorii to raczej błędna?

Odkąd kupiłem rower to straciłem już 4,5kg, a nie chce chudnąć.

Dopiero wczoraj się zważyłem i zauważyłem ten spadek. Jeżdżę od połowy czerwca co 2-3 dzień, rekreacyjnie bez szaleństw.
W ogóle na to nie zwracałem uwagi i jadłem jak zwykle :p

Chce utrzymać swoją wagę (~85kg) przy 182 wzrostu, a nie chcę też na oko uzupełniać kalorii, żeby zaraz nie poszło w drugą stronę.

Na stronie www pokazuje Kj, a na aplikacji już kcal. Drugi screen w komentarzu.

Warto brać te opaski jak miband czy coś innego co policzy kalorie dokładniej od tych aplikacji?

Wiem, że te pasy niby lepsze, ale to nie dal mnie. Nie lubię takich dodatków na ciele, mnie już wystarczająco plecak drażni :p

#strava #rower #dieta #odzywianie i dla zasięgu #odchudzanie #mirkokoksy
ytong1918 - Ta ilość spalonych kalorii to raczej błędna? 

Odkąd kupiłem rower to s...

źródło: comment_1596707936LLZ2U5RuKPL8uQEzyVJmyH.jpg

Pobierz
  • 15
@ytong1918: opaska poda trochę lepsze wyniki jeśli bierze pod uwagę tętno podczas wykonywania ćwiczenia (co robi chyba każda opaska z funkcją pomiaru tętna), ale nadal jest to wartość orientacyjna.
Akurat w tym wypadku "na oko" może być dobrą opcją, tj. obserwuj wagę przez tydzień z daną kaloryką, jak ci się podniesie to zejdź trochę. W tydzień nie przytyjesz 5kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szwe: moze cisnal w lesie na mtb w trudnym terenie ?:)
ale strava bez miernika mocy mocno zawyża, w moim przypadku estymacje to nawet + 50% tego miernik pokazuje. Malo miarodajne porownanie co prawda bo trasa w 90 minut estymacja mocy 200W, ta sama trasa w czasie 75 minut moc z miernika 140W :)

o kant tylka te ichniejsze waty:)
@Hipodups:

moze cisnal w lesie na mtb w trudnym terenie ?:)

chłop pisze, że rekreacyjnie bez szaleństw więc pewnie nie :)

Myślałem wpierw, że cisnął pod górę ale Elevation Gain nie wskazuje żeby tam był jakiś podjazd. Powiedziałby, że Strava zgłupiała całkiem, wyliczyła jakiś chory Avg Power a za tym poszły pewnie zawyżone kcal.

Jaki masz miernik? Mocno trenujesz czy kupiłeś tak se żeby mieć po prostu więcej danych?
@szwe: troche trenuję. nie nazwałbym mocno, ale tez nie jest to rekreacja. miernik mam w pedałach od favero bo latwo zmieniac miedzy rowerami:)

@ytong1918
a dane bez miernikow mocno zawyzone. tutaj masz przykladową dzisiejsza jazda z miernikiem mocy i pasem tętna. w 1h30 800kcal. Tempowki delikatnie poniżej progu.

wiec wroze ze jak jechales rekreacyjnie bez czujnikow to realnie poszlo z 500 -600 kcal :)
Hipodups - @szwe: troche trenuję. nie nazwałbym mocno, ale tez nie jest to rekreacja....

źródło: comment_1596724842rJRZrI4iwxQW3qZ3OIJaAI.jpg

Pobierz