Wpis z mikrobloga

państwo przestało realnie inwestować w rynek mieszkaniowy. Jeśli 30 lat gospodarki rynkowej nie potrafi dostarczyć wystarczająco dużo towaru na rynek to mam wątpliwości czy jest to najskuteczniejsze rozwiązanie problemu


@Koliat: Państwo to niech najpierw zacznie się wywiązywać z obecnych zobowiązań. Plany zagospodarowania niepouchwalane, infrastruktura transportu publicznego leży, planowanie rozwoju miast nie istnieje, wydawanie decyzji i pozwoleń z naruszeniem ustawowych terminów. Można by długo wymieniać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@szasznik: a wszystko to jest efektem przerzucenia odpowiedzialności na rynek prywatny za rozwiązanie problemów funkcyjnych miasta. Systemowe ograniczanie budżetów samorządów i brak odpowiedniej kontroli i odpowiedzialności prowadzą do tego o czym mówisz.

Plany zagospodarowania to tylko "wskazówki", kilku prywatnych deweloperów skorumpowało sobie urzędników od decyzji i masz oligopol w ujęciu lokalnym który nie służy nikomu tylko waskiej grupie ludzi, kosztem wszystkich innych
@Lorgar: Hmm, pomyślmy. W takim samym metrażu do wyboru mam:
-PRLowe mieszkanie z 2 pokojami, osobną kuchnią, balkonem, w pełni rozkładowe, często na dwie strony, z infrastrukturą dookoła, w którym generalnie trzeba tylko zrobić lekkie wyrównanie ścian i wylewkę samopoziomującą, żeby było cacy, a często i garaże na takim osiedlu są normalne, murowane.
-Nowoczesną deweloperkę z 83 pokoikami o powierzchni 0,35m2 każdy, kuchnią połączoną z salonem i korytarzem , przedpokojem i
@kszychu: PiS pokazał że większość projektów robi dla uzyskania krótkotrwałych efektów wyborczych, a nie dla realnej poprawy stanu rzeczy i realizacji prospołecznych postulatów.

Czy wierzę w to że Razem będzie w stanie to zrobić czy nie - nie ma znaczenia. Istotne jest to że nie było w Polsce dotychczas partii po prostu lewicowej która mogłaby spróbować. (patrząc przez pryzmat działań SLD było partią liberalną, nie lewicową). Razem ma u mnie dużo