Wpis z mikrobloga

@InterferonAlfa_STG: @Nikczemny_Pomidor: @Kismeth: Płyta sie wam zacięła czy jak? xD

@FlasH: No i co dzbanie? Jechalem dzisiaj z otwartym daszkiem i okularami z polaryzacja na nosie i c---a widziałem jak włączałem sie do ruchu. Słońce mi n----------o w oczy a obok na wprost był budynek po prawej ktory rzucał cień i ZA C--J nie widziałem rowerzysty ktory wyjechał mi z tego cienia.

Nie dlatego
  • Odpowiedz
A może pieszy też weźmie za siebie odpowiedzialność i sie nie wpierdziela na droge kurła?


@Pesa_elf: A co mówią przepisy nt. jazdy z ograniczoną widocznością? Żeby zachować maksymalną dopuszczalną prędkość?
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Jadąc 30 na godzinę może zachowasz się jak odpowiedzialny człowiek. Niestety spory procent kierowców pomimo niekorzystnych warunków postanowi Cię wyprzedzić prędkością ponad 50km/h często mając kompletnie w------e na to czy robi to na pasach, łuku czy krzyżowaniu. I tak powiesz, że to ich wina i w ogóle to oni łamią przepisy - ale idea jest taka, aby wszyscy byli bezpieczniejsi. Ciężko mi przeliczyć skalę poświęcenia - w ostatecznym rachunku
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: ja j---e, aktualnie został mi do zdania tylko egzamin praktyczny, ale jak czytam ludzi takich jak ty to aż strach wyjeżdżać/wychodzić na drogę xD Zaczynam uważać, że jakieś testy aktualizujące prawko powinny być co 5 lat dla bezpieczeństwa WSZYSTKICH uczestników ruchu drogowego, bo trafiając na takiego OPa który nie potrafi dostosować prędkości do warunków można źle skończyć
  • Odpowiedz
  • 0
@PaNik pojezdzisz kilka lat zobaczysz jak mimo twoich starań piesi sie idiotycznie zachowują. Bo piesi co nie mają prawka nie rozumieją jacy są w---------y dla kierowców.
  • Odpowiedz
@DaeronTargaryen: Mi prawo po mojej stronie nie daje żadnego poczucia bezpieczeństwa, a poza tym nie widzę sensu, aby samochody mnie przepuszczały. Sam wolę poczekać, bo nie dość, że wtedy czuję się bezpieczniej, to wiem jak upierdliwe jest zatrzymywanie się przed każdym przejściem.

@u8t3io3p: Stąd wzmianka o tym, że takie przejścia powinny mieć sygnalizację świetlną.
  • Odpowiedz
No i co dzbanie? Jechalem dzisiaj z otwartym daszkiem i okularami z polaryzacja na nosie i c---a widziałem jak włączałem sie do ruchu. Słońce mi n----------o w oczy a obok na wprost był budynek po prawej ktory rzucał cień i ZA C--J nie widziałem rowerzysty ktory wyjechał mi z tego cienia.


@cwlmod: ale o co ci chodzi?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pesa_elf: k---a ja przy takiej widoczności czasem mam ochotę wystawić głowę przez okno, żeby zobaczyć czy ktoś idzie, ale oczywiście hurrr zwolnij jak nie widzisz to zaczniesz widzieć XD
Mam okulary z polaryzacją, ale one nie rozświetlają cudownie cienia jaki widać po prawej stronie, wręcz widok jest identyczny jak na zdjęciu czyli - słońce nie oślepia, ale nadal g---o widać.
  • Odpowiedz
@FlasH: O to co napisał @radziuxd Czasami się nie da pieszych dobrze dojrzeć, a nikt nie będzie stawał w miejscu by wyjść z samochodu. Człowiek nie ma oczu zdolnych widzieć w podczerwieni ani nie nie jest nieomylny i pieszy też powinien uważać
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: Jak można w ogóle prowadzić samochód ledwo widząc drogę przed sobą, a pobocza w ogóle? Autor tego obrazka to jakiś dzban
Waszej dyskusji nawet nie czytam. Na pewno jest tam coś o cmentarzach pełnych pieszych, którzy mieli pierwszeństwo i inne mundrości
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: ja co najmniej dwa razy uniknąłem potrącenia jako pieszy dlatego, że zatrzymałem się na środku pasów bo coś mi się wydawało że kierowca nie zahamuje. Raz baba prawie mi po stopach przejechała, bo byłem prawie pewien że się zatrzyma, w końcu idę po pasach, dochodzę do środka, a ona dopiero co wjechała na ulicę i rozpędza się, więc zatrzyma się z łatwością. Nie zatrzymała się, a mnie pozostało tylko
  • Odpowiedz
@bidzej: ale pieszymi też są niewidomi, dzieci i osoby które niekoniecznie prowadzili kiedyś samochód. Do samochód stanowi zagrożenie, nie oni.


@contepartiro: Tym bardziej piesi stanowią zagrożenie utrzymania porządku, więc należy z pieszymi coś zrobić. Dziecko nie może decydować, że o teraz sobie wejdę przed samochód rampampam.
  • Odpowiedz