Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: Whaaat?... pro tip... okulary z polaryzacją i taki daszek nad czołem (nie, on nie jest na płyty)
światło nacurwia po gałach ale lecisz 50 bo mogę i wszyscy z drogi bo Andrea Bocceli jedzie... nosz (°°
  • Odpowiedz
jak masz złą widoczność to zwolnij...()


@MilionoweMultikonto: @contepartiro: @aarahon: z drugiej strony nawet przy 0km/h nic nie widzi... icoteras? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Zrozumienie i odrobina przewidywania z obu stron to jedyne co w razie czego w takiej sytuacji ratuje życie i zdrowie, no ale trzeba się poprzepychać i udowodnić kto ma rację.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Ja tak za gnoja wyjechalem bez patrzenia gosciowi jak przypierdzielal srogo, w ostatniej chiwli unik zrobilem i bym skonczyl jako mielonka. Dopadl mnie i mnie po dupie skopal, na moje nieszczescie wiedzial gdzie mieszkam wiec w domu byo jeszcze gorzej bo starym powiedzial co #!$%@?. Od dziecka mam szacunek do samochodów.
  • Odpowiedz
@bidzej: ale pieszymi też są niewidomi, dzieci i osoby które niekoniecznie prowadzili kiedyś samochód. Do samochód stanowi zagrożenie, nie oni. W razie bardzo złej widoczności, można jechać 30 km/h i wtedy jest się w stanie zatrzymać praktycznie w miejscu. Lepiej czasem zwolnić o 40%, niż ryzykować czyjeś życie. A na powyższym obrazku kierujący zbliża się do przejścia dla pieszych, więc tym bardziej powinien zachować szczególną ostrożność.
  • Odpowiedz
ale pieszymi też są niewidomi, dzieci i osoby które niekoniecznie prowadzili kiedyś samochód.


@contepartiro: niewidomi - ok, ale to zdecydowana mniejszość. A dzieciom albo tym co nigdy nie jeździli taki właśnie obrazek może pomóc trochę ogarnąć sytuację. Dlatego na moje nie jest to raczysko.
  • Odpowiedz
@bidzej: nie można od dzieci i staruszków oczekiwać zupełnie ostrożnego zachowania. Zarówno dzieci, jak i niektórzy starcy po prostu mentalnie nie ogarniają czasem. Wydaje mi się, że to ten, kto stanowi zagrożenie powinien być ostrożny.
  • Odpowiedz
z drugiej strony nawet przy 0km/h nic nie widzi... icoteras?


@bidzej: jeśli pytasz się o hipotetyczną sytuację to jak nic nie widzisz to nie jedziesz bo nie masz prawa jazdy ponieważ jesteś ślepy.

Jeśli piszesz że w przedstawionej sytuacji nic nie widzi to niestety nie masz racji bo widzi jednak sporo ale nie na tyle by jechać 50
  • Odpowiedz
można jechać 30 km/h i wtedy jest się w stanie zatrzymać praktycznie w miejscu.


@contepartiro: No mozna i tak robia ludzie odpowiedzialni tyle ze czasami zdarza sie ze i to nie pomaga. Najgorzej jest jak jest nisko slonce prosto w oczy i jeszcze mokra nawierzchnia. Wtedy widac jedna wielka zolta plame
  • Odpowiedz