Wpis z mikrobloga

i bardzo #!$%@? dobrze. Moim zdaniem od początku tak to powinno mniej więcej wyglądać, ale no wiadomo chodziło o to żeby wygrać wybory żywą gotówką do łapy, a nie żeby zrobić coś dobrze


@raxar77: a nie bardzo dobrze. Bo teraz znowu powstanie lista sklepów w których można kupować na bon. Pójdziesz do Żabki, kupić dziecku bułkę - nie da się na bon. Pójdziesz do Decathlonu kupić wymarzony rower - sorry, też
No w kaczystanie kariery byś nie zrobił


@boskakaratralalala: to ja doskonale wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a to jedno musi wykluczać drugie? Czemu by nie można było płacić jednym i drugim?


@raxar77: Bo niepracujący nie generuje kasy dla państwa (a przynajmniej nie w wystarczającej ilości), która następnie jest rozdawana. Obecnie łącząc różne socjale - po prostu nie opłaca się pracować, bo więcej z OPS'ów idzie wyciągnąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@husky83: a no niby tez tak może być, ale z kolei no chyba nikt normalny nie będzie szedł po bułkę z zamiarem zapłaty za to bonem. Raczej chodzi o to żeby to był bon na jakieś konkretne zakupy potrzebne do życia, a nie pojedynczy sok, bułkę czy lizaka dla dziecka.
No ale w każdym razie mam nadzieję że jak by to mieli wprowadzić to żeby właśnie lista tych sklepów nie była
@InspektorNadzoru:

Rząd jest zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i już rozważa możliwość wypłacania w ten sposób również innych świadczeń.


Przecież z bonu można korzystać dopiero od soboty to jak ktoś może być zachwycony? Że jest dużo chętnych to nic dziwnego, ludzie się zapisali, bo to nic nie kosztuje.
Może jeszcze wypłaty będą w bonach, będziemy wydawać tam, gdzie chce rząd :) każdemu cukru, wędliny, benzyny i owoców według przydziały, będzie po równo.