Wpis z mikrobloga

Czy obecnie ktoś z Mirków planuję kupić miekszanie dla siebie w #warszawa? Zastanawiam się nad kupnem mieszkania do 40m (salon z aneksem plus sypialnia, jestem singlem i tyle miejsca mi wystarczy) Gdzieś czytałem, że takie mieszkania potanieją, a przynajmniej powinny, no ale kiedy to będzie. W skali rok na wynajem wydam około 25k, więc czy naiwny jestem licząc, że mieszakanie które kosztuje teraz około 380k będzie jeśli nie za chwilę to powiedzmy za pół roku za 320-330k czy dać sobie spokój z tymi prognozami i zaakceptować ceny jakie są, nie licząc na spektakularne spadki.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #pytaniedoeksperta #pytanie #nieruchomosci
niewiemjakiwybrac - Czy obecnie ktoś z Mirków planuję kupić miekszanie dla siebie w #...

źródło: comment_1594709018D0dYlrcICPNKga2Fslx3Bd.jpg

Pobierz
  • 30
@niewiemjakiwybrac: Pamiętaj w kalkulacjach, żeby od kosztów wynajmu odjąć odsetki od kredytu jakie byś płacił przez rok oraz czynsz za mieszkanie, który byś musiał opłacić. Tak naprawdę różnica w kosztach będzie niższa, więc niższy spadek cen nieruchomości wystarczy że wyjdziesz na plus czekając.

Przykład:
koszt wynajmu przez rok - 25k
odsetki od kredytu (zalóżmy kredyt na 300k, oprocentowanie 2,5% w skali roku) - 7,5k
@wrobel7:
Ucięło mi komentarz, c.d. niżej:
czynsz za własne mieszkanie - 500 ziko * 12 = 6k (mocno zależy od lokalizacji, może być sporo wyższy)
Podsumowując, wynajmując przez rok Twój koszt dachu nad głową jest wyższy o 11,5k i o tyle przez rok by musiały spaść ceny nieruchomości, żeby się opłacało Ci czekać.
Brałem pod uwagę jedynie odsetki, a nie część kapitałową raty, bo kapitał zwiększa Twój majątek, więc kosztem nie