Wpis z mikrobloga

Ostatnia aktualizacja! Wreszcie przyszły wyniki z Zakopanego! xD
Do 8 siedziałem w oczekiwaniu na nie, aż uznałem, że lepiej będzie iść spać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla 10 gmin:
AD - 51,64%, RT - 48,36%, średnia wyników: AD - 51,77%, RT - 48,23%
Dla 33 gmin:
AD - 51,63%, RT - 48,37%, średnia wyników: AD - 51,31%, RT - 48,69%

Jak widać moja metoda lekko zawyżyła wyniki urzędującemu prezydentowi (obecnie ma on już 51,12% głosów, cztery ostatnie komisje w UK powinny mu jeszcze obniżyć ten wynik do około 51,03%). Najbliższa wynikowi ostatecznemu była średnia wyników z 33 gmin (gdzie każda gmina miała taką samą wagę). Gdy pojawią się ostateczne wyniki, zrobię jeszcze małe podsumowanie.

#wybory
źródło: comment_1594645224jtswZBK5CK8SVDWFc1fD4d.jpg
  • 19
Wołam użytkowników, którzy zaplusowali pierwszy wpis:
, @GaiusBaltar , @Gon70 , @Andy_Bernard , @Need , @lubii , @Awizer , @Pafku , @majkel93 , @kondek , @2pek , @RudyAnon , @rozbojnikalibaba , @SpawaczPolimeru , @Peter1096PL , @ekjrwhrkjew , @dejwit93 , @DawidiXXX , @jedenzbandy , @Rafikov , @dizzapointed , @drhab , @3agle , @lakukaracza_ , @Magni , @uncovered , @a_sram , @Fiuuuuu , @paul43 , @MatiLogistyk , @kpacierz , @JamesJoyce , @naivor , @
Wołam użytkowników, którzy zaplusowali pierwszy wpis:
, @hogann , @flashcoff , @szakalq , @fillif , @celulozy , @Master21 , @anward , @donrumatatata , @Qbciok , @michal015 , @ztegochlebamakiniebedzie , @8o9p0 , @dojcz_szpreche_nicht , @PanFizyk , @sebek_ , @Jakistamsobienick , @Gluptaki , @Sawik2003 , @luciosek , @biskitus , @h3ktor , @rod3nt , @KanapkaPL , @tourer , @Niklos , @stefanel , @furgala , @racer1714 , @Transparentny , @Blackhorn , @geratius , @tomek-p , @
Wołam użytkowników, którzy zaplusowali pierwszy wpis:
, @simply_pretentious , @szymonn226 , @icex , @kwk200 , @HWD-5 , @depcioo , @Amvl , @sveq91 , @printf , @kwapizon , @opax , @maruch , @Przem77 , @trzewikodziup , @salet , @DumnyPomidor , @Radiativ , @Tytanowy , @pusiux , @jelly2833 , @Archadowski , @STmK , @Koobaj , @dafto , @Furin , @spaedesz , @SpaghettiSupernova , @azen2 , @shiningsky , @badziebadla , @akumu , @Syarho , @
@Ja-qb: Może to dlatego, że
1. Gminy zazwyczaj wysyłają protokoły do PKW łącznie, a nie pojedynczo, jak często robią to komisje zagraniczne - w Zakopanem funkcjonowały 24 komisje.
2. Z tego, co widzę, komisje w UK są znacznie większe niż w kraju - członkowie mogli więc rozłożyć zadania w taki sposób, by szybciej zliczać wyniki.
3. W UK głosowano tylko korespondencyjnie - komisje nie musiały czekać do ostatniego wyborcy z liczeniem