Wpis z mikrobloga

Wiesz, to akurat idiota w samochodzie nie ogarnia co się dzieje, normalny człowiek widząc traktor na swoim pasie i rowerzystę na środku przeciwnego pasa raczej nie będzie wyprzedzał...


@VanDerPoor: Co nie zmienia faktu że jadąc na asfaltowym poboczu jako rowerzysta jest się w bezpieczniejszej pozycji w przypadku takich sytuacji i głupio z tego nie korzystać. Od zamyślonej osoby jadącej z tyłu już nie ucieknie.
@sargento: Ale ja nie bronie kierowcy. Rzecz w tym że to rowerzysta ryzykuje więcej i to w jego gestii leży jazda w taki sposób żeby był bezpieczny.

A ból dupy z tym że ma prawo jechać środkiem drogi jak spotka się z maską pędzącego auta co zmieni? Napis na nagrobku? Czy na wózku wygraweruje "miałem prawo"?

To że wsadzą kierowce do paki, albo że przez reszte życia będzie miał na sumieniu
powinien trzymać się prawej krawędzi a nie środka pasa także tego no...


@Bodzias1844: dlaczego? przepisy mówią, że każdy pojazd powinien się poruszać jak najbliżej prawej krawędzi, ale co to znaczy?

Bo wg mnie jazda tuż przy krawężniku jest po prostu niebezpieczna, więc możliwie najbliżej prawej krawędzi = środek.

1. lepsza widoczność rowerzysty
2. łatwiejsze omijanie dziur i studzienek - jadę prosto, nie zygzakiem ładując się pod koła
3. kierowcy to debile
A ból dupy z tym że ma prawo jechać środkiem drogi jak spotka się z maską pędzącego auta co zmieni? Napis na nagrobku? Czy na wózku wygraweruje "miałem prawo"?


@Crow7422: środek drogi, szanowny znawco prawa, to wypada na linii rozdzielającej pasy ruchu w przeciwnych kierunkach, tymczasem rowerzysta nie jedzie nawet środkiem własnego pasa ruchu, tylko tam gdzie jest ślad zrobiony przez prawe opony samochodów.
Ja skończyłem.
Dokładnie jaka wina?


@alteron: Spowodowania zagrożenia w ruchu.

środek drogi, szanowny znawco prawa, to wypada na linii rozdzielającej pasy ruchu w przeciwnych kierunkach, tymczasem rowerzysta nie jedzie nawet środkiem własnego pasa ruchu, tylko tam gdzie jest ślad zrobiony przez prawe opony samochodów.


@sargento: Nie jestem znawcą, a czepianie się słówek w stylu drogi, zamiast pasa ruchu to już raczej czepianie się z braku argumentów. Miejsca było spor

Życze wszystkim bezpiecznych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alteron: przy takiej pięknej pogodzie ludzie przestają myśleć na drodze (°° przez ostatnie dwa dni miałem kilka niebezpiecznych sytuacji jadąc samochodem - wyprzedzanie na trzeciego, wymuszenia pierwszeństwa. Najgorszy był motocyklista, który wyskoczył na mój pas zza dostawczaka, bo chciał wyprzedzać przed szczytem wzniesienia ( _)