Wpis z mikrobloga

Co wy macie na tym wykopie z tymi duzymi miastami? Zarobki? Rozwoj? Atrakcje? Sklepy? Jak widze tutaj jak gloryfikowane sa duze miasta jeszcze najlepiej z dopiskiem "wojewodzkie" dla podkreslenia rangi to parskam smiechem. W zyciu nikt mnie nie zmusi zebym sie przeprowadzil do smierdzacego, halasliwego, zakorkowanego "duzego miasta" do klitki zwanej mieszkaniem, w chowie klatkowym razem z kilkudziesiecioma sasiadami slyszac jak sasiad z gory spuszcza wode w klopie ( ͡° ͜
słowo klucz - dla ciebie ;) dlatego obśmiewanie całego województwa

@agataen:
Masz rację ale bazuję też na tym, co mówią mi znajomi, którzy zostali.

w obsrańsaku połowę tego, co ja po przeprowadzce do DOLINY KRZEMOWEJ.

@bobikufel:
Z Doliny Krzemowej nie przyjedziesz w 1,5 godziny do przyjaciela na grilla czy do rodziny powylegiwać się na leżaczku.

@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow:

zacząłem mieć dość wszelkiej „bliskości” stad decyzja o zakupie domu w środku lasu
Jeszcze 15 lat temu nie powiedział byś tych słów o Bydgoszczy, no własnie...


@bobikufel : No wtedy bym stąd #!$%@?ł gdzie pieprz rośnie ale Bydgoszcz się fajnie rozwija i kocham to miasto.Wiec gdy parę lat temu byłem w takim momencie życia że mogłem wybrać sobie każde miejsce w EU do zamieszkania to wróciłem do Bydgoszczy.Teraz zarabiam lekko powyżej średniej krajowej i żyje tu jak pączek w maśle.A problemy wielkiego świata i wyscig
@smk666 moi znajomi mieszkają w Warszawie i zarzekają się jak to jest super. Wychodzą z domu o 7 i wracają o 19 xD git życie. Z mężem lubimy zjeść w restauracji, iść do teatru, na koncert więc ceny usług mają znaczenie. Samochód kupuje raz na kilka lat, a z gastro korzystam kilka razy w miesiącu. Wniosek z tego taki, że każdy ma inne potrzeby i mnie np. śmieszą korpoludki pracujące po 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Prusti: no chyba nie, elegancko sobie śmigam rowerkiem, dobrymi ścieżkami rowerowymi i jestem w 25 min w pracy.

W moim mieście rodzinnym tez mieszkałem w bloku i to jeszcze gorszym niż teraz. Przeprowadzka na wieś i praca zdalna była rozważana, ale to nie dla mnie, nie umiem zrobić większości rzeczy, jaka jest konieczna do utrzymania swojego domu w dobrej kondycji. Poza tym bym mentalnie ocipiał gdybym nie miał opcji wyjść sobie
@p4damczyk:
Z tego, co mówią znajomi to przeciętny programista w bydzi dostanie te 5-7k na rękę, w Gdańsku 9-12 to taka normalna kasa dla przeciętniaka z jakimś tam doświadczeniem. Dobrze ogarnięty senior może liczyć na kasę pod 20k ale tacy faktycznie zarabiają mniej-więcej tyle samo niezależnie od lokacji. Chodzi o to, że w Gdańsku jest tyle firm, że przeciętniak zamiast żebrać o podwyżkę i dostać 500 zł po prostu rzuca po
@smk666: Mam przed sobą raport o średnich zarobkach w IT dla programistów sprzed paru miesięcy - trójmiasto ma tam 7800zł netto.
Bydgoszczy nie ma, ale będzie na poziomie Lublina/Rzeszowa zapewne. Czyli ok 5800-6000zł netto.
Na moje oko to przesadzasz i gdybyś faktycznie był niezły to byś te 10k kosił w BDG i żył jak król przy niskich cenach i małych korkach ;-)
@p4damczyk:

i gdybyś faktycznie był niezły

Ale ja nie chcę być faktycznie niezły, ja chcę iść, odbębnić swoje od 8 do 16 i skosić kasę a rozwijać się w sferze innych zainteresowań. Ja nawet nie lubię programowania ale aż żal przepuścić okazję do godnego zarobku. ¯\_(ツ)_/¯

trójmiasto ma tam 7800zł netto

Bo mniej-więcej w tych okolicach brutto nie opłaca się już robić na umowie tylko każdy #!$%@? na działalność. Są firmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@kosiara1992:
Mieszkam w Toronto ponad 10 lat i zauważyłem jedną zależność.

W jakim gównie byś nie utopił ludzi z kuj-pom. to zawsze powiedzą "jo tam, idzie się przyzwyczaić".

Zawsze będą chwalić swoje dziury (tak wszystkie miasta i miejscowości tutaj to dziury).

Remont mostu piłsudskiego i cały toruń stoi?
- Ojtam, idzie się przyzwyczaić
Koronawirus #!$%@?ł wszystkich z roboty bo władze ubzdurały sobie, że toruń jest riwierą turecką i musi żyć z