Wpis z mikrobloga

Jestem #!$%@? jakimś kaleką.

Dokładnie 15 maja w pracy spadłem z drabiny w pracy. Noga mi się ześliznęła ze stopnia dosłownie metr przed ziemią. Zacisnąłem mocno dłoń i utrzymałem się ręką, ale coś mi strzeliło w kręgosłupie, ale pobolało 30 minut i o sprawie zapomniałem. Kilka dni później jak odprowadzałem koleżankę zaczęła mi dziwnie drętwieć noga, potem zaczął się ból i zesztywnienie od pasa w dół w przypadku ułożenia się w określonej pozycji. Obecnie pracuje, ale muszę cholernie na siebie uważać. Byłem pewien, że to jakiś skurcz mnie trzyma, albo zapalenie ścięgna, więc zrobiłem wszystkie badania, i rentgen kręgosłupa pokazał to co na zdjęciu. Ja #!$%@?. Trochę mi się życie posypało... Jak myślicie, składać zawiadomienie o wypadku w pracy? Cała sytuacja zdarzyła się 15 maja podczas odnawiania powłoki lakierniczej tarczy ostrzegawczej. Zdaniem mojego lekarza poz taki uraz nie mógł być wynikiem żadnych zaniedbań tylko i wyłącznie mógł powstać wskutek nagłego silnego uderzenia lub obciążenia kręgosłupa. Od ortopedy usłyszałem, że jak nie zacznę rehabilitacji teraz, to za 2 lata będę jeździł na wózku. #!$%@? mać. Co robić mirki?

#!$%@?

#pkp #kolej #pracbaza #wypadek #zdrowie ##!$%@? #janiedamrady ##!$%@? #ajednak #niedamrady
K.....k - Jestem #!$%@? jakimś kaleką.

Dokładnie 15 maja w pracy spadłem z drabiny...

źródło: comment_15929900856q1ylWqK04bKyejPC7upq0.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kolej00rek: mam oba kolana po operacjach i robię fizjoterapię/rehabilitację co najmniej 3 razy w tygodniu pomijając inne treningi, to nie takie #!$%@? straszne, bierz się do roboty, idź do ogarniętego fizjo i trenera personalnego, dowiedz się co masz robić, rób, obserwuj, naprawiaj, wszystko będzie dobrze!
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: w wieku 15 lat wykryto u mnie to samo w odcinku szyjnym - rehabilitacj na nfz i lazenie na basen - nie wiem skad ci sie wzielo ze wylądujesz na wozku xD chybva ze zaniedbasz temat i jutro stwierdzisz ze starrtujesz w strongmenach xD

kręgarz przy takich akcjach odpada chyba ze serio chcesz wylądować na wózku. Jak cie scina od pasa w dol to pływaj przy scianie - im
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: nie chcę Cię straszyć, ale raz na jakiś czas, gdy wypada dysk, to ból jest tak #!$%@? wielki, że nawet wysrać się nie możesz. Potem od 1 do 3 tygodni żyjesz w wielkim bólu.
Składaj zawiadomienie i zapisuj się na rehabilitację jak najszybciej.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Bez kitu #!$%@? jaki wózek XDD

@Kolej00rek: Wez mireczku nie sluchaj tych panikarzy tylko znajdz sobie dobrego fizjo ktory skonczyl studia w tej specjalizacji a nie kurs w pcimiu dolnym i on Cie poprowadzi dalej. Od #!$%@? ludzi ma taki problem jak Ty i normalnie funkcjonuja, tylko nie zaniedbaj tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kolej00rek:

1. Ogarniaj prywatnie bhpowca, nigdy zakładowy bo oni kryją dupę nie temu co trzeba
2. Ogarniaj rehab, najlepiej jakies luxmedy jak masz albo prywatnie bo na nfz podjedziesz już na wózku...
3. Ogarniaj przy okazji adwokata, bo po tym czasie zakład oczywiście będzie się bronił
4. Skompletuj (w sensie w razie czego żebyś był gotów opisać) ubranie, w którym byłeś, jak masz buty robocze to kur*wa nawet sznurówek mogą
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: równie dobrze mogłeś mieć taki sam wynik badania rtg przed tym twoim wypadkiem, opisane zmiany nie są charakterystyczne dla samego urazu, mogą to być wczesne zmiany dyskopatyczne. Takie zmiany stwierdza się w co drugim kręgosłupie(po trzydziestce), a sam obraz rtg nie do końca koreluje ze stanem klinicznym. Jeśli bardziej interesuje Cię stan kręgosłupa musisz zrobić rezonans odcinka lędźwiowego. Tak jak Ci polecił lekarz wzmocnij mięśnie pleców, basen to dobry
  • Odpowiedz