Wpis z mikrobloga

Jestem #!$%@? jakimś kaleką.

Dokładnie 15 maja w pracy spadłem z drabiny w pracy. Noga mi się ześliznęła ze stopnia dosłownie metr przed ziemią. Zacisnąłem mocno dłoń i utrzymałem się ręką, ale coś mi strzeliło w kręgosłupie, ale pobolało 30 minut i o sprawie zapomniałem. Kilka dni później jak odprowadzałem koleżankę zaczęła mi dziwnie drętwieć noga, potem zaczął się ból i zesztywnienie od pasa w dół w przypadku ułożenia się w określonej pozycji. Obecnie pracuje, ale muszę cholernie na siebie uważać. Byłem pewien, że to jakiś skurcz mnie trzyma, albo zapalenie ścięgna, więc zrobiłem wszystkie badania, i rentgen kręgosłupa pokazał to co na zdjęciu. Ja #!$%@?. Trochę mi się życie posypało... Jak myślicie, składać zawiadomienie o wypadku w pracy? Cała sytuacja zdarzyła się 15 maja podczas odnawiania powłoki lakierniczej tarczy ostrzegawczej. Zdaniem mojego lekarza poz taki uraz nie mógł być wynikiem żadnych zaniedbań tylko i wyłącznie mógł powstać wskutek nagłego silnego uderzenia lub obciążenia kręgosłupa. Od ortopedy usłyszałem, że jak nie zacznę rehabilitacji teraz, to za 2 lata będę jeździł na wózku. #!$%@? mać. Co robić mirki?

#!$%@?

#pkp #kolej #pracbaza #wypadek #zdrowie ##!$%@? #janiedamrady ##!$%@? #ajednak #niedamrady
K.....k - Jestem #!$%@? jakimś kaleką.

Dokładnie 15 maja w pracy spadłem z drabiny...

źródło: comment_15929900856q1ylWqK04bKyejPC7upq0.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 291
@Kolej00rek: oczywiście że zgłaszać. Tylko najpierw sobie ogarnij jakiegoś bhpowca prywatnie który ładnie Ci podpowie co i jak, bo firmowy ma za zadanie chronić dupę pracodawcy i będzie to ciągnął w stronę wykazania twojej winy. Zwłaszcza że to kolej więc komuna motzno.
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: myślę, że ze zdrowiem żartów nie ma i skoro lekarz ci tak powiedział to zacznij rehabilitację aby nie skończyć na wózku inwalidzkim.. Myślę, że zawiadomienie o wypadku w pracy powinieneś już złożyć w dniu w którym odprowadzałeś koleżankę.
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: > Mam 3 świadków zdarzenia

to dobrze - bo takie zdarzenia trzeba zgłaszać nawet przez telefon w dniu zdarzenia - twój przypadek jest tu świetnym przykładem, pobolało, niby nic a tu taka historia. To, że zgłaszasz to oficjalnie to oczywistość, ale przez to, że nie zgłosiłeś tego w dniu wypadku to BHPowiec nie będzie pewnie miły, ale masz świadków, to najważniejsze.
  • Odpowiedz
@Kormas: taki portal ze smiesznymi obrazkami że kandydaci na prezydenta robią AMA,ten portal ciebie przerasta więc może udzielaj sie na tagach gdzie twój poziom.
  • Odpowiedz
rehabilitacja kręgosłupa kosztuje duże pieniądze


@Kolej00rek: nie mordo, nie koszuje duzo. Tyle co karnet na silownie.
Kosztuje duzo, ale wysilku, #!$%@? kilka razy tydzien po tygodniu z miesniami stabilizujacymi cala klatke piersiowa i plecy.

Pieniadze tu nic nie zmienia, jak sie raz poprawnych technik ruchow nauczysz to mozesz leciec z tematem w domu.
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Lekarz polecił mi basen i wzmocnienie mięśni pleców i robię to od kiedy dostałem wyniki RTG, co nie zmienia faktu, że przydała by się również inna rehabilitacja między innymi przy akompaniamencie dobrego kręgaża, bo czasem po prostu boję się pływać bo potrafi mnie ściąć od pasa w dół
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: polecil Ci basen, bo to jedyne co mozesz robic bez nadzoru.
Poszukaj trenera / rehabilitanta, ktory Ci pokaze cwiczenia prawdziwie wzmacniajace plecy. Tylko takie cwiczenia musisz dokladnie wykonywac, zgodnie z technika czyli na poczatku pod nadzorem.

Takie osoby prowadza tez grupowe zajecia na silowniach, ktore masz w multisporcie albo karnecie.
Tylko przyjdz wczesniej i porozmawiaj z trenerem, ze jestes pierwszy raz (oni o to zawsze pytaja na poczatku zajec), zajmij
  • Odpowiedz