Wpis z mikrobloga

Podsumowanie pierwszego etapu redukcji

Kilka przemyśleń w podpunktach, wniosków, błędów. Dalsze założenia mimo, ze tenże etap kończę dopiero w następny piątek. Ale wiem na czym stoję i akurat mam czas się rozpisać.

Kawa piernikowa

Na początku oczywiście to co najciekawsze dla wszystkich, bo kto by się interesował treningiem czy dietą. Rozpocząłem od długiego estru kawy 500 mg/week, kawa co 3 dni. Nie czułem się na tym najlepiej, mam wrażenie, że bardzo źle toleruje alkohol i sam metabolit etanol. zresztą dla mnie 1/2 piwa sprawia, że mam ochotę dzwonić po karetkę. Mimo, że wszystkie hormony trzymałem w widełkach, to ostatecznie po zmniejszeniu dawki kawy do 350 mg/week i podawaniu jej co drugi dzień poczułem efekty. Lepszy sen, samopoczucie, spokój, opanowanie. Sylwetkowo na pewno upper body nieporównywalnie bardziej jest nabite, a pompa taka, ze nie da się tego opisać człowiekowi, który nigdy kawy nie tykał. Po prostu się nie da. Siłowo nie zauważyłem póki co wpływu, ale po prostu bez żarcia chyba nie ma paliwa; albo to tyle nie daje, albo nie te suplementy i nie te ilości

Dieta

Zaczynałem redukcję od 3600 kcal. Na początku spadało 1-2 kg/tydzień. Woda ze mnie leciała w dół. W połowie drogi waga zaczęła rosnąć znacząco w górę mimo ucinania kalorii.

Białko trzymałem na poziomie 225-250 T
Tłuszcze ucinałem wraz z redukcja 90/80/70/60/50 T
Reszta węglowodany

Moja dieta to

500 g skyr + 125 g malin/truskawek/borówek/jagód/wiśni/śliwek/czereśni
250 g poledwicy połowej + 125 g szpinaku/szparagów/papryki/cukinii
50-80 g WPC + 125 g malin/truskawek/borówek/jagód/wiśni/śliwek/czereśni
150-300 g serka wiejskiego lekkiego + 125 g pomidorów/rzodkiewki
450 ml gotowej zupy warzywnej + to na co mam ochotę pizza/tosty/pierogi, jem na noc całą pulę Ww

Skończyłem na 2050 kcal, ale to tak na koniec, wcześniej trzymałem wyżej.
Głód oceniam na 4/10 jest dobrze

Teraz zwiększam kcal do 2750/2850/2950 kcal.

Przez 13 tygodni ani jednego cheat meala czy przekroczenia makro/kalorii

Trening

Wiadomo pieprzony wirus z 13 tygodni redukcji przetrenowałem normalnie 7.5 tygodnia. Siła poszła w piach. Moze uda mi się na zerze kalorycznym pobić/wyrówać/być blisko swoich maxów z 105 kg mając 88-90 kg obecnie. Na początku na pewno było mi łatwiej tolerować volume niż bez kawy. Obecnie raczej już jak gówno, daję radę robić "duze cieżary" czyli zachować intensywność, ale objętość treningową czasem muszę podczas treningu ciąć. Na pewno w drugim etapie będę musiał mieć planowane deloady aby nie zajechać się na amen.

Cardio

Na masie robiłem codziennie 15-20 minut cardio. Obecnie kręcę 30 minut, wiec nie jest to dla mnie jakiś 'big deal".

Psychika

Tu największy game changer. Bez kawy jakikolwiek deficyt to brainfog, nerwowość, problemy ze skupieniem. Z kawą wstaję 10 sekund po otwarciu oczu i mam siłę do końca dnia pracować, trenować, być uważnym. Bez jakiegokolwiek porównania.

Dalsze plany

3,5 tygodnia zera/plusu kalorycznego. Test maksów. Po tym spróbuję wrócić do redukcji i dociąć, ogólnie cieszę się, ze będę miał pełno asów w rękawie i tak długo jak to będzie możliwe będę jechał solo piernikową, a na koniec mam kilkanaście zabawek, które mam nadzieję, ze pomogą osiągnąć cel

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout #chudnijzwykopem #odchudzanie #dieta #zdrowie #sterydy
Pobierz Kasahara - Podsumowanie pierwszego etapu redukcji

Kilka przemyśleń w podpunktach, ...
źródło: comment_1592586405vYbmrLPu3N74uyMJ1TXeUq.jpg
  • 63
@matiimakaka:

Nie, krótki bije (ZNACZY PIJE! Hehe). Enantat źle tolerowałem i go brałem co 3 dni, po zmianie na propa i zmniejszeniu dawki dopiero poczułem 'moc". Zostaje mi do sprawdzenia cypio może lepiej zareaguje niż na enan

@stefan8800:

Jak ruszyłem z 500 mg to psuło mi to po prostu trening. Po 1 serii na 5 reps na klatę musiałem leżeć 3-5 minut na ławce z ochylonymi barkami, aby krew z
@stefan8800: no to sobie wyobraź to x2-3 xD. Ale podobno z opinii tak jest na początku, później mija/przyzwyczaja się człowiek. No u mnie po zmniejszeniu jest znośnie, da się przetrenować upper.
@biamiVajs: @stefan8800: @Saprofit: @Duzy_Dziki_Zwierz: @Estetykatopodstawa: Z @Kasahara jest fajny przypadek. Bo chłop wcześniej naturalnie redukował, foty wrzucał, pisał jak się czuje etc. A teraz na bombie powtórka :) I zobaczymy co wyjdzie :) Będzie bardzo fajne porównanie. Po za tym na chwilę obecną co to jest za dawka? Dla wielu to przecież zaledwie marny mostek by był i czekali by kiedy dopiero na tą bombę wejdą heh.
@IntruderXXL:

Warto podkreślić, ze tak małą dawka robi przede wszystkim jako "game changer" w samopoczuciu przynajmniej na tym etapie, jak będzie na późniejszym jeszcze nie wiem. Ale dla mnie to zmienia wiele, bardzo wiele. Dlatego, ze jak wyrabiam się z pracą, jestem miły dla rodziny, energiczny, nie mam zamulenia to od razu też inaczej się nastawia człowiek do treningu, diety - co w rezultacje da lepsze efekty.

Rok temu kończyłem redukcje
@IntruderXXL: @Kasahara: bo nie sztuką jest #!$%@?ć tyle towaru, ile się da. Bo jak już zaczynać, to podobnie jak z lekami, którymi nota bene SAA dalej są lub były używane i obserwować, jak działa. Nawet jak już ktoś musi pić tę kawę piernikową, to wystarczą "kosmetyczne dawki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biamiVajs:

Właśnie się nad tym zastanawiam co zrobić w drugim etapie, szczególnie jakby coś wiecej było niż kawa. Może bym jednak zmienił to na 3 g / 1 kg mc. Z drugiej boje się uciąć tym kosztem Ww w tej samej kaloryce; bo u mnie cięcie Ww = trening gówno, a jestem przede wszystkim uzależniony psychicznie od dobrego treningu i najbardziej będę cierpiał psychicznie jak tam mi poleci objętość/intensywność anizeli faktem,
@Kasahara: W sumie to miałbym dwa pytania:

1.)

Nie czułem się na tym najlepiej, mam wrażenie, że bardzo źle toleruje alkohol i sam metabolit etanol. zresztą dla mnie 1/2 piwa sprawia, że mam ochotę dzwonić po karetkę.

W jaki sposób się to wiąże z kawą piernikową?

2.) W jaki sposób się upewniłeś, że miałeś oryginalną kawę z WK Sklep?
bo nie sztuką jest #!$%@?ć tyle towaru, ile się da. Bo jak już zaczynać, to podobnie jak z lekami, którymi nota bene SAA dalej są lub były używane i obserwować, jak działa.


@Saprofit: Dobre podejście... szkoda że nikt tak nie robi :P Naprawdę. Jeśli chodzi o dawki to ludzie na bombie to więksi oszuści niż te pseudo naturale :P... KAŻDY bierze mało... kosmetyczne dawki... właściwie trt...

A jak przychodzi co do
@Kasahara: ja się ostatnio zastanawiałem, dlaczego czułem się aż tak źle i chodziłem aż tak głodny. Pomijając fakt, że to pewnie subiektywna kwestia zależna od osoby, to wydaje mi się, że u mnie problemem jest sen. Ja nawet teraz jak jem ponad 4k kcal śpię bardzo słabo, a co dopiero jak jestem w deficycie. To się potem odbija na wszystkim. Jakości treningu i samopoczuciu. Wiec redukcja się wydłuża. Błędne koło. Chociaż
@deshix:

No bo to dla mnie nie cheat, bo jem tak cały rok.
Cheat to dla mnie by było pójście na miasto lub zjedzenie posiłku typu baton solo, w którym by nie było odpowiedniej ilośc białka. No przecież to nie era SFD ryż + kurczak + brokuł.

@Duzy_Dziki_Zwierz:

U wielu to sen, dlatego teraz ja jem zajebisćie duży posiłek na noc i to mi pomaga, a resztę dnia jak ptaszek
@IntruderXXL: jak dla mnie zbyt radykalne podejście. Przykład właśnie omawiamy, no chyba, że @Kasahara wali w #!$%@? z dawkami xD
Poza tym też będąc te kilka lat na sekcji, to naobserwowałem się różne osoby z różnym podejściem do treningu i dopingu. Rzeczywiście, tendencja jest do zwiększania dawek, bo szybki i łatwy progres, ale część osób rzeczywiście na chłodno kalkulowała dawki, no i pomijając już tych, co liftetime natural
też mnie zastanawia ta narracja. No biorę ale kosmetyczne dawki. To ciekawe dlaczego więcej nie biorą jak i tak już naturalni nie są, a wyniki by były wyższe.


@biamiVajs: Co nie? Każdy jak jeden mąż... kosmetyczne dawki... A potem zdrowie całkowicie rozsypane... ALE NIE OD KOKSU!.
Wyolbrzymiam i przesadzam... ale #!$%@?... Ludzie na bombie potrafią opowiadać takie bzdury że szkoda słów, tak nielogiczne jest to co mówią.