Wpis z mikrobloga

Dzisiaj po raz już nie wiem który wrzucam film ze szlifowania techniki przysiadu low-bar, ale tym razem z innej perspektywy.

Za radą @vizori po filmie z zeszłego tygodnia starałem się prawidłowo rozłożyć ciężar na stopach i rzeczywiście czuć wtedy lepszą stabilność i lepsze trzymanie kolan. Dodatkowo, żeby się tak mocno nie pochylać do przodu przy wstawaniu robiłem próby z wypchaniem klatki w przód i może trochę pomigło, ale wygląda na to, że nie tu leży problem. Wstyd przyznać, ale wygląda na to, że mam zbyt słabe mięśnie pleców i nóg na ten ciężar i będę musiał go trochę zredukować do czasu wzmocnienia tych partii.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
Mahapralaja - Dzisiaj po raz już nie wiem który wrzucam film ze szlifowania techniki ...
  • 73
  • Odpowiedz
@Mahapralaja: Zbyt bardzo pochylasz tułów w końcowej fazie w dół i początkowej w górę. Ogólnie to wygląda trochę jakbyś szukał głębokości przysiadu właśnie w pochyleniu tułowia, zamiast bardziej ugiąć kolana. Może brakuje Ci zakresu zgięcia grzbietowego w stopie? poczytaj o tym, jest test przy ścianie na to i kilka ćwiczeń mobilizujących staw skokowy. Generalnie popraw mobilność, rozciągaj się, bo brakuje Ci trochę zakresów.
  • Odpowiedz
  • 2
@Mirczan slaby caly core i go łamie ot co. Zero mocy w brzuchu i plecach. Tu trzeba zacząć wszystko od początku. Wzmocnic korpus zeby sie nie skladal jak nozyce. Juz samo pchanie lokci w przód by tu dużo pomoglo.
  • Odpowiedz
@Mahapralaja:
Tak sie #!$%@? jak zobaczyłem co za abominacje ty tu odwalasz, ze..

Przestań robić tak jak to robisz bo tylko się skrzywdzisz. Ważniejsze jest dobrze wykonywane ćwiczenie, prawidłowy ruch. Tak nie zrobisz sobie nóg tylko plecy załatwisz.

To są zwykle przysiady, tyle że ze sztangą na karku, naucz się robić bez sztangi, powinny pracować tylko mięśnie nóg. Jak masz problem ze zgięciem to podłoż sobie coś pod pięty np. małe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@advert: jak się ciągle widzi samych przykokszonych i docietych typów to można zapomnieć jak wygląda normalne ciało, liczy się postęp.

@Kordian_ziom: 80kg jak widać nie jest to moja mocna strona. Zawsze w sprintach albo skokach wzwyż, czy w dal miałem dobre wyniki nie brakowało mi siły, ale przysiad był problematyczny.

@SoLUffka: lepiej widać technikę.

@Ribezahl: to jest przysiad low bar tutaj dominują dwójki i pośladki, a nie czwórki
  • Odpowiedz
liczy się postęp.


@Mahapralaja: dla ciebie się liczy postęp. kilka tysięcy użytkowników ma to głęboko w dupie i musi oglądać namiot w twoich gaciach, bo nie potrafisz się ubrać jak człowiek do ćwiczeń
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@advert: piszę to chyba po raz setny. Dla mnie liczy się cel i jeżeli cokolwiek się przyczynia do jego osiągnięcia to bez względu na normy odnośnie ubioru zrobię co trzeba. Dzięki temu strojowi sportowemu wytknięto mi wiele błędów, których nie byłoby widać, gdybym miał pełny strój. Poza tym jest on wygodny, nic nie obciera i nie uwiera, nie muszę go prać co trening, czuję się swobodnie i mniej się pocę. I
  • Odpowiedz