Wpis z mikrobloga

Dzisiaj po raz już nie wiem który wrzucam film ze szlifowania techniki przysiadu low-bar, ale tym razem z innej perspektywy.

Za radą @vizori po filmie z zeszłego tygodnia starałem się prawidłowo rozłożyć ciężar na stopach i rzeczywiście czuć wtedy lepszą stabilność i lepsze trzymanie kolan. Dodatkowo, żeby się tak mocno nie pochylać do przodu przy wstawaniu robiłem próby z wypchaniem klatki w przód i może trochę pomigło, ale wygląda na to, że nie tu leży problem. Wstyd przyznać, ale wygląda na to, że mam zbyt słabe mięśnie pleców i nóg na ten ciężar i będę musiał go trochę zredukować do czasu wzmocnienia tych partii.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 73
@Kasahara:
Z tego co widzę, to nie wystarczy robić te ćwiczenia przez np. tylko dwa miesiące, ale katować je bez przerwy, przynajmniej w moim przypadku. Z tych co wymieniłeś robię obecnie tylko good morningi i to lekkie (nie chcę skończyć jak Bruce Lee). No nic, trzeba się brać do roboty i znowu to wrzucić do planu, chociaż nie wiem gdzie to teraz zmieszczę, chyba zrobię dodatkowy dzień treningowy, bo na pewno
@Icon_of_sin:
I bardzo dobrze, że chcesz coś robić, ja jak zaczynałem to miałem 83kg i jeszcze większy bebzon niż teraz. Najgorzej było odrzucić piwko i ciperki, ale później jest z górki, ważne by być systematycznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: sorry że przeszkadzam ;) jeszcze jedno małe pytanko ;) znasz może jakiś suplement który by wypełniał żołądek? Znalazłem glucomannan ale czy to wogole działa i jest sens w kupowaniu tego? A może coś innego?
@Icon_of_sin:

Takie rzeczy nie zmieniają nawyków, dlatego są zazwyczaj bezsensowne, nacisk sensoryczny też wywołać zaparcia/biegunki i inne przypadłości jak pogorszyć jeszcze bardziej zaburzenia łaknienia. Odpowiednia dieta załatwia problem i łaknienie, jednak nie zaczynałbym od ad libitum, a self-monitoring i liczenie kalorii i makroelementów.
@Mahapralaja: Prawe kolano ci #!$%@? do środka jak zaczynasz wstawać, poświruj może trochę z ustawieniem stóp - szerokość, rotacja zewnętrzna, bo może stoisz za szeroko jak na budowę swojego biodra i to też może być powodem, tego że przy koncentrycznej cię kładzie.
@mjkkl: jestem w trakcie szukania odpowiedniej pozycji stóp, na początku stawałem bardzo szeroko bo łatwiej przy mojej budowie zejść do odpowiedniej wysokości przy zachowaniu neutralnej pozycji pleców, ale teraz coraz wygodniej mi się robi w węższym ustawieniu, no ale to kwestia na dłuższy czas, ciągle coś się zmienia.
@Mahapralaja: Jak używasz buta z podbiciem pięty, to musisz minimalnie zmniejszyć rozstaw stóp, bo już sam but bardziej kieruje cię w stronę większego wyjścia kolana do przodu, jak chcesz siadać lowbara z bardziej pionowym goleniem to musiałbyś odstawić buty tak żeby siąść bardziej z biodra.
@Mahapralaja: Zbyt bardzo pochylasz tułów w końcowej fazie w dół i początkowej w górę. Ogólnie to wygląda trochę jakbyś szukał głębokości przysiadu właśnie w pochyleniu tułowia, zamiast bardziej ugiąć kolana. Może brakuje Ci zakresu zgięcia grzbietowego w stopie? poczytaj o tym, jest test przy ścianie na to i kilka ćwiczeń mobilizujących staw skokowy. Generalnie popraw mobilność, rozciągaj się, bo brakuje Ci trochę zakresów.
@Mirczan slaby caly core i go łamie ot co. Zero mocy w brzuchu i plecach. Tu trzeba zacząć wszystko od początku. Wzmocnic korpus zeby sie nie skladal jak nozyce. Juz samo pchanie lokci w przód by tu dużo pomoglo.
@Mahapralaja:
Tak sie #!$%@? jak zobaczyłem co za abominacje ty tu odwalasz, ze..

Przestań robić tak jak to robisz bo tylko się skrzywdzisz. Ważniejsze jest dobrze wykonywane ćwiczenie, prawidłowy ruch. Tak nie zrobisz sobie nóg tylko plecy załatwisz.

To są zwykle przysiady, tyle że ze sztangą na karku, naucz się robić bez sztangi, powinny pracować tylko mięśnie nóg. Jak masz problem ze zgięciem to podłoż sobie coś pod pięty np. małe