Wpis z mikrobloga

@FotDK: Akurat słaby przykład z tą żoną. Na przykład, skoro są małżeństwem i mąż popadnie w dług, to ona też jest współodpowiedzialna jeśli była tego świadoma i też ten dług musi spłacać. Na tym polega właśnie małżeństwo, że jeśli jest się świadomym złych działań małżonka, jest się nijako częściowo współodpowiedzialnym. Żona ma wpływ na działania męża i vice versa, toteż jeśli policjant czyni źle, jako pierwsza powinna go ochrzanić. Jeśli
  • Odpowiedz
Mam więc ten sam produkt kupiony przez "nie przedsiębiorcę" i przedsiębiorce. Jeden zapłacił cenę z VAT, drugi bez VAT.


@ediz4: Jeden kupił go bo miał taką zachciankę, a dla drugiego jest on niezbędny do generowania przychodów.

w Polsce przedsiębiorcy odliczają wszystko co
  • Odpowiedz
Jeden kupił go bo miał taką zachciankę, a dla drugiego jest on niezbędny do generowania przychodów.


@produktdotestow: No i co to zmienia? Zamknie firmę i będzie miał to samo znacznie taniej niż ja.

no to skoro mogą zgodnie z prawem to w czym problem?....

Ja nie widzę problemu. Ja stwierdzam fakt że przedsiębiorcy nie
  • Odpowiedz
@mirek_86 sam mam 2 psów w rodzinie a popieram przedsiebiorcow w 101% troche sobie tym mogą wrogow narobic.

Imo wiecej korzysci to przyniesie policjantom i rządowi w dłuższej perspektywie
  • Odpowiedz
No i co to zmienia? Zamknie firmę i będzie miał to samo znacznie taniej niż ja.


@ediz4: nieprawda, nie możesz sobie ot tak zamknąć firmy i zostawić sprzęt który na nią kupiłeś

Ja stwierdzam fakt że przedsiębiorcy nie płacą
  • Odpowiedz
@produktdotestow: ale stracisz czas i nerwy. Kiedyś też myślałem, że warto z nimi toczyć wojenki i pomóc znaleźć gdzieś godność ale prościej jest dać na czarno albo notkę, że troll pisowski i tyle. On ma płacone za propagandę więc zarabia, ty tracisz tylko czas. Serio nie warto
  • Odpowiedz
@produktdotestow:

nieprawda, nie możesz sobie ot tak zamknąć firmy i zostawić sprzęt który na nią kupiłeś....

A jak to się niby odbywa według Ciebie. Każą Ci oddać VAT tak? xD

kiedy wychodzą z pracy i stają się konsumentami to jak
  • Odpowiedz
ale stracisz czas i nerwy


@NickciN: póki co dobrze się bawię widząc jakie ameby wśród nas żyją, na co dzień się z takimi ludźmi nie spotykam, więc w pewnym sensie chwilowe obcowanie z kimś takim dostarcza mi rozrywkę xD Jak zacznie mnie denerować to go oleję :P
  • Odpowiedz
nie gadaj z ediz4. On jest trollem pisowskim. Nie ważne co napiszesz i tak będzie brnął dalej żeby dostać coś hajsu za wpis


@NickciN: nie gadaj bo jestem matołem i nie potrafie wygrać dyskusji argumentami.
  • Odpowiedz
Chciałeś udowodnić że przedsiębiorcy płacą VAT a tylko potwierdziłeś że nie płacą


@ediz4: wszyscy płacą VAT, chyba że mieszkają u rodziców i nawet jedzenia nie kupują za własne pieniądze, wtedy faktycznie nie
  • Odpowiedz
dokładnie tak


@produktdotestow: buhahahahahaha

nie rozumiem pytania, przedsiębiorcą albo się jest albo się nie jest....

pracownikiem jesteś będąc w pracy i tam wykonujesz zadania zawarte w umowie o pracę- jak idę do sklepu to staje się konsumentem. Przedsiębiorca idąc do sklepu kupić bułkę staje się konsumentem. No chyba że udowodnisz że zakup bułki jest związany z
  • Odpowiedz