Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Kasahara: #!$%@? na maksa zadane pytanie. Wiadomo, że przy chorobach autoimmunologicznych nie każdy ruch jest zdrowy ale twierdzenie, że to "nietolerancja na ruch" to jest jakieś absurdalne założenie. Szczególnie przy Hashimoto gdzie sama dieta nie załatwisz wszystkiego.
  • Odpowiedz
@YumeNikki: @Rare_Soul:

Musielibyście być na tej grupie. Tam jest taki poziom, że nie ma gorszej choroby niż hashimoto i to największe męczeństwo świata i codziennie jest setki takich postów i każde niepowodzenie życiowe to kwestia tarczycy. Sam mam pełno takich pacjentem/pacjentów z hashimoto, doskonale rozumiem problem, co za sobą niesie, że moze to wpływać na samopoczucie, ale tam na grupie chodzi codziennie do takich setek abusrdów, że można
  • Odpowiedz
@Kasahara: mnie dobija, że głównie lenistwo tłumaczy się hashimoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli chodzi o pytanie o "nietolerancję na ruch" to mi się niedobrze robi przy długim, intensywnym treningu cardio (albo szybkim spacerze z maską na ryju...) - po prostu strasznie się nie dotleniam, ziewam i mam zawroty głowy. Więc preferuję trening siłowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kasahara: Sama prawda - moja różowa ma hashimoto i faktycznie ciężko było dobrać odpowiedni rodzaj ruchu ale w końcu sie udało i jest super. Takie fejsbukowe grupki bardzo szybko opuściła bo są mega toksyczne. Tłumaczenie wszystkiego hashimoto i definiowanie przez tą chorobę swojego życia jest tak samo destrukcyjne jak wyzywanie od ulańców. Mądrego to i dobrze poczytać.
  • Odpowiedz
@Kasahara: ja jak zaczynam się ruszać, to serce zaczyna mi bić szybciej, oddech przyśpiesza, czuję niemoc w całym ciele i nieodparte uczucie, że muszę usiąść na dupie, bo inaczej wyzionę ducha... ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kasahara: U mnie "nietolerancja na ruch" się objawia tym, że jak mi się rozreguluje tarczyca to czuję się jak gówno, dużo słabiej się regeneruje i dużo więcej snu potrzebuje i dużo ciężej wtedy się zmotywować do sensownego treningu. Ale nie jestem leniwym ulancem, więc zamiast szukać wymówek w tarczycy która faktycznie utrudnia pracę nad sylwetka robię swoje i najwyżej jak coś mi się mocno przestawi to odpuszczam z 1 trening
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kasahara ogarnia mnie zmeczenie, i nadpotliwość (,) również bóle mięśni... Niestety, choroba nie wybiera

@Przepoczwarzenie: nie chcę bagatelizować twojej problemu ale to brzmi jak normalna reakcja, szczególnie gdy nie jest się przyzwyczajonym do ruchu
  • Odpowiedz