Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szalom: rozumiem, to fakt i nie ma co z tym polemizować. Ale nie lepiej ograniczyć sztuczną emisję niż męczyć zwierzęta? Niby w programie jakiś tam weterynarz zapewniał, że wszystko ok, humanitarnie i bezboleśnie ale nie wydaje mi się. A już sam fakt w jaki sposób sprawdzali różnice emisji przed podawaniem chemii i po jej dodaniu do żołądka zakrawa o znęcanie się nad zwierzęciem.
@Perkotka: Żeby być obiektywnym w 100% to trzeba przeliczyć ile człowiek musi zjeść pomidorów i brokułów żeby się najeść - uzupełnić składniki diety. Całej krowy człowiek nie zjada nawet w pół roku. A ile pomidorów opieprzę przez pół roku? Sądzę, że bilans zużyty w wodzie wyjdzie podobny.
@jenerau: > Nie wiem tylko na ile powyższy obrazek jest prawdziwy, te wartości są jakieś trochę za duże. No ale hyhyhy wege jedzcie trawe xDD mjenso mmm zoba żeberka

@jenerau: zakładam, że ta część nie do mnie. Odnosząc się do tej sensownej części to masz rację, że są to ogromne wartości i nie chodzi o samą wodę. Wydaje mi się, że można dojść do wniosków, że produkcja bardziej wydajnego energetycznie
@adiwlin: Ale czemu za pewnik bierzesz najmniej sensowny sposób liczenia? Myślę, że prędzej ktoś wyliczył w ten sposób: Policzył ile taka kura zużyje zasobów wody w ciągu swojego życia, a potem podzielił przez ilość kg złożonych jajek.
wiesz że to nie jest tak że ta woda która została "użyta do produkcji wołowiny" przepadła gdzieś w nicość. Wody na ziemi(a przynajmniej pierwiastków które ją tworzą) zawsze będzie tyle samo bo ziemia to zamknięty obieg.


@Belobog: niby tak, ale nie do końca.

Zwłaszcza w przypadku, gdy do produkcji żywności bierzesz wodę z zasobów podziemnych, które się odnawiają wolniej, niż je zużywamy. Wtedy istotnie, ta woda nie zniknie z globu, tylko
Pytanie, ile wody potrzebują inne vege produkty, bo to że do obrazka zostały dobrane pasujące do teorii produkty to raczej oczywiste. Do tego przydałoby się źródło.