Wpis z mikrobloga

@Perkotka przecież ten obrazek to obrzydliwa manipulacja dla osób które same nie potrafią logicznie myśleć. Przecież to że wykorzystujemy wodę od tysięcy lat nie prowadzi do tego że jest jej coraz mniej, słyszałaś o obiegu wody w przyrodzie? Pobieramy wodę z ziemi, następnie dajemy krówkom, krowy sikają, woda spływa do kanalizacji potem do rzeki, potem do morza. W między czasie paruje i spada na ziemie w formie deszczu i znowu wsiąka w
@jaunas: Faktycznie mój błąd :) Przepraszam. Chociaż średnio rozumiem jak oni to liczą. Bo wychodzi na to, że ten kilogram jajek to w sytuacji, kiedy każda kura zniesie jedno. To wydaję mi się to lekką manipulacją. Nikt nie hoduje kury tylko dla 1 jajka.
rzecież ten obrazek to obrzydliwa manipulacja dla osób które same nie potrafią logicznie myśleć. Przecież to że wykorzystujemy wodę od tysięcy lat nie prowadzi do tego że jest jej coraz mniej, słyszałaś o obiegu wody w przyrodzie? Pobieramy wodę z ziemi, następnie dajemy krówkom, krowy sikają, woda spływa do kanalizacji potem do rzeki, potem do morza. W między czasie paruje i spada na ziemie w formie deszczu i znowu wsiąka w ziemie.
@jaunas: No właśnie o to chodzi :D Logiczne, że zanim kura zniesie pierwsze jajko to faktycznie zużyje pewnie kilkaset litrów wody, ale już każde następne jajko to będzie zaledwie 1-2 litry (tak obstawiam).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jenerau:

wnioski to chyba każdy powinien wyciągnąć samemu

Ja już wyciągnąłem dawno i wolę żeby wpierw przemysł zrezygnował z celowego postarzania produktów i ogólnie "napędzania konsumpcji" poprzez masową produkcję śmieciowych nietrwałych rzeczy, napędzanie wymiany działających rzeczy celową niekompatybilnością, lansowaniem mody na "nowe", które się funkcjonalnie nie różni od poprzedniego, itd.
Będzie z dużo lepszym skutkiem dla środowiska niż jak ja zjem dwa kotlety mniej w tygodniu ( ͡° ͜ʖ