Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Perkotka: mięsa nie porzucę nigdy, ale jestem za ograniczeniami spożycia chociażby ze względu na zdrowie, bo co za dużo to i świnia nie zje

@TullamoreD: obżarstwo jest niezdrowe ale co ma do tego mięso?
  • Odpowiedz
@Perkotka przecież ten obrazek to obrzydliwa manipulacja dla osób które same nie potrafią logicznie myśleć. Przecież to że wykorzystujemy wodę od tysięcy lat nie prowadzi do tego że jest jej coraz mniej, słyszałaś o obiegu wody w przyrodzie? Pobieramy wodę z ziemi, następnie dajemy krówkom, krowy sikają, woda spływa do kanalizacji potem do rzeki, potem do morza. W między czasie paruje i spada na ziemie w formie deszczu i znowu wsiąka
  • Odpowiedz
@Belobog pierwsz Wykopek który to zauważył że woda którą pijemy dziś to ta sama którą pamięta czasy dinozaurów. Nasi wykopowi eksperci za dwa plusy nie pamiętają takich podstaw
  • Odpowiedz
@Perkotka: Dane ciekawe ale niestety przekłamane. Żeby rzeczywiście oddać to jak bardzo zużywane są zasoby należałoby przeliczać nie na kilogramy a na wartości odżywcze. Mięso prawdopodobnie nadal wypadnie gorzej, ale różnica nie będzie aż tak drastyczna.
  • Odpowiedz
@zaorany: Przecież to ewidentnie jest coś do badań/leczenia a nie wrzucania jakichś magicznych woreczków anty-CO2. Jak by zioła miały zmniejszać emisje gazów, to by nimi po prostu karmili te krowy ;) Złapałeś fake newsa. Wygooglaj sobie „cannula” i zobacz do czego służy ten otwór.
  • Odpowiedz
@jaunas: Faktycznie mój błąd :) Przepraszam. Chociaż średnio rozumiem jak oni to liczą. Bo wychodzi na to, że ten kilogram jajek to w sytuacji, kiedy każda kura zniesie jedno. To wydaję mi się to lekką manipulacją. Nikt nie hoduje kury tylko dla 1 jajka.
  • Odpowiedz
@Perkotka: @Belobog: gdzieś widziałem taką grafikę ale w farmerze (gazeta dla rolników) i tam było rozpisane z skąd ta woda pochodzi. W przypadku wołowiny 90% wody to woda z deszczu która spada na trawę a ta trawę rośnie i krowa ja je. Reszta to woda wypita woda oraz przy produkcji w zakładzie mięsnym
  • Odpowiedz
rzecież ten obrazek to obrzydliwa manipulacja dla osób które same nie potrafią logicznie myśleć. Przecież to że wykorzystujemy wodę od tysięcy lat nie prowadzi do tego że jest jej coraz mniej, słyszałaś o obiegu wody w przyrodzie? Pobieramy wodę z ziemi, następnie dajemy krówkom, krowy sikają, woda spływa do kanalizacji potem do rzeki, potem do morza. W między czasie paruje i spada na ziemie w formie deszczu i znowu wsiąka w ziemie.
  • Odpowiedz
@jaunas: No właśnie o to chodzi :D Logiczne, że zanim kura zniesie pierwsze jajko to faktycznie zużyje pewnie kilkaset litrów wody, ale już każde następne jajko to będzie zaledwie 1-2 litry (tak obstawiam).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jenerau:

wnioski to chyba każdy powinien wyciągnąć samemu

Ja już wyciągnąłem dawno i wolę żeby wpierw przemysł zrezygnował z celowego postarzania produktów i ogólnie "napędzania konsumpcji" poprzez masową produkcję śmieciowych nietrwałych rzeczy, napędzanie wymiany działających rzeczy celową niekompatybilnością, lansowaniem mody na "nowe", które się funkcjonalnie nie różni od poprzedniego, itd.
Będzie z dużo lepszym skutkiem dla środowiska niż jak ja zjem dwa kotlety mniej w tygodniu ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Croudflup: W ogóle czemu ludzie widzą coś złego w żywności genetycznie modyfikowanej?

O ile to nie jest szkodliwe dla człowieka to gitara, przecież już od wieków specjalnie hoduje się świnie żeby były jak największe (co jest niestety szkodliwe dla zwierzaka, ale #!$%@? skoro i tak się go zje), a bóldupią o zmiany genetycznie, no ja nie wiem, zwykłe hamowanie postępu
  • Odpowiedz