Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

złapali, ale ja z nimi grzecznie jak człowiek z psem i tylko slowne upomnienie.


@Myslim: to ze dostales upomnienie nie oznacza ze nie pójdzie notatka do sanepidu i za tydzien nie dosatniesz 5000 kary. Po prostu nie dostales mandatu i tyle
  • Odpowiedz
Widzę dużo głosów w stylu "ludzie, przyjmujcie mandaty, to dla waszego dobra/powinniście siedzieć na dupie w domu/dla świętego spokoju/cokolwiek innego".

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że przyzwalając na to, co się właśnie odwala, dajecie rządowi sygnał, że, nas, Polaków, powinno się jeszcze bardziej j****? Wiecie jakie to może mieć długofalowe konsekwencje?

Nie zdziwię się, jak w przeciągu następnych 2 tygodni ludzie zaczną się serio wkurzać i zaczną wychodzić w protestach na
  • Odpowiedz
xyz


@MorzeNiczyje: Przy tylu komentarzach, to warto, żebyś przytoczył o który Ci chodzi. Ale komentarz w którym użyłam słowa "zatrzymanie" był tylko jeden, więc odpowiem. Pisząc "zatrzymanie" miałam na myśli przeprowadzenie kontroli przez policjantów.

I żaden "parawnik", ani prawnik tym bardziej. Próbuje po ludzku zrozumieć, co się #!$%@? w tym kraju.
  • Odpowiedz
jak prowadzisz firmę to u Twoich kontrahentów


@lena_malena: Śmiesz sobie żartować, nie mają prawa wyciągać pieniędzy od Twoich kontrahentów, jedynie jak kasa od kontrahenta wpłynie na Twoje konto, a to już wyciąganie pieniędzy od Ciebie, a nie od kontrahenta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotos00: Mnie to odpowiada, a ty możesz zmienić władzę jeśli jesteś odpowiednio mocno zdeterminowany, a jeśli nie to weż #!$%@?
  • Odpowiedz
@hehtor to wygląda tak, że piszą pisemko do Twoich kontrahentów, oni jeśli mają Fv do opłacenia Tobie to są zobowiązani do przekazania pieniędzy na wskazany rachunek urzędu, nie Tobie... tak to działa. Takich pism już się dużo naogladalam
  • Odpowiedz
  • 27
Powiem Ci tylko, że jest myk prawny jak był mandat którego nie przyjąłeś ORAZ wniosek o karę administracyjną. Możesz wnioskować o wstrzymanie biegu sprawy dla kary administracyjnej do czasu rozstrzygnięcia przez sąd sprawy nieprzyjętego mandatu! To prawdopodobnie Cię uratuje od egzekucji. Jest na to przepis. Chyba w 3cim filmiku ale polecam przesłuchać wszystkie 3 po kolei.

https://www.facebook.com/730705563682695/posts/3003607366392492/

https://www.facebook.com/730705563682695/posts/3003607393059156/

https://www.facebook.com/730705563682695/posts/3004520759634486/
  • Odpowiedz
@pretorius:
Art. 15zzs ustawy z 2 marca o szczegolnych rozwiązaniach...

10. W okresie, o którym mowa w ust. 1:

1) przepisów o bezczynności organów oraz o obowiązku organu i podmiotu, prowadzących odpowiednio postępowanie lub kontrolę, do powiadamiania strony lub uczestnika postępowania o niezałatwieniu sprawy w terminie nie stosuje się;
2) organom lub podmiotom prowadzącym odpowiednio postępowanie lub kontrolę nie wymierza się kar, grzywien ani nie zasądza się od nich sum
  • Odpowiedz