Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
@wigr: @Herm1t: Z tego co się orientuję to obecnie rozporządzenia Ministra Zdrowia zostały wycofane i obowiązują rozporządzenia Rady Ministrów czy jakoś tak z dnia 31 marca. Treść prawdopodobnie taka sama + dodane nowe punkty.

Pierwotnie wszystkie ograniczenia były do 11 kwietnia ale zostały przedłużone chyba o 2 tygodnie.

Jeśli chodzi o zakaz przemieszczania się to wg mnie jest on nielegalny. Ustawa z 2008 roku zawiera punkt o ograniczeniu
  • Odpowiedz
@Haysahi:
XDdD zacznijmy od tego, że SKO to nie organ właściwy do rozpatrywania odwołan od decyzji instytucji sanitarnych.
Poza tym w postępowaniu admin. przysługuje jedna instancja wyższa, organ nadrzędny wskazany w decyzji.
Następnie skarga inicjuje postępowanie sądowoadministracyjne do WSA.
  • Odpowiedz
@murdoc: a to spoko, niech każdy opłaca z dupy wystawione mandaty, w imię ratowania budżetu, co? I będą nas jeszcze bardziej dojeżdżali, a po całej kwarantannie wprowadzą takie prawo, że będziesz się bał pierdnąć bez pozwolenie jaśnie pana Kaczafiego. Tyl w temacie przyzwolenia społecznego na poczynania pisowskiego rządu.
  • Odpowiedz
@stjimmy: dobrze, że nie przyjął. Sprawę za mandat jeszcze będzie miał. Jedno z drugim jest nie powiązane. To raczej zawiść milicjanta, że zgłosił do sanepidu. Co mnie ciekawi to czy sanepid dostał jakieś dowody etc? czy po prostu notatka i przyklepali. Bo moim zdaniem zamysłem tych rozporządzeń nie było dawanie amunicji na wszystkich tylko na totalnych idiotów co kwarantannę łamią etc. A tu mirkowi walneli za "poruszanie się".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@cienki137: a w życiu! Lepiej pchać się w miejsca, w które nie powinno się pchać, potem odmówić przyjęcia mandatu, potem iść z tym do sądu, dostać karę administracyjną, (kontynuuje bo widzę, że "porada" ma już ponad 400 plusów) potem wyczyścić konto i ściągnąć na siebie i rodzinę komornika xD

Nie mogę się doczekać co wymyślicie, jak zacznie dostawać przedsądowe od kancelarii xD

Prawo i zdrowy rozsądek trzeba #!$%@?ć, ku chwale
  • Odpowiedz