Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Peknieta rura to jest koniecznosc zaspokojenia potrzeby zwiazanej z biezacymi sprawami zycia codziennego, a co, szokujaco!, umozliwia ci to rozporzadzenie, na ktore tak plujesz :D

I dlatego prawo umozliwia chodzenie do pracy, zakupy biezace, ba nawet kola w aucie mozesz zmienic, bo a) poprawia to bezpieczenstwo i b) sluzy ci do przemieszczania sie do pracy (auta nie musisz myc by jezdzilo, wiec rozumiem dlaczego za to moze byc mandat)


@stormkiss:
  • Odpowiedz
@drivent: Z tego co ja rozumiem zakaz przemieszczania jest niekonstytucyjny bez stanu nadzwyczajnego (spójrz w konstytucję na art. 31, ważna jest tu kwestia istoty wolności i praw). Niektórzy piszą o rozporządzeniach, ale chyba się mylą. Jest ustawa z 2008 zaktualizowana specustawą jakiś miesiąc temu. Pozwala ona ograniczać SPOSÓB przemieszczania, a to jest jednak coś innego. Jak nie stać Cię na adwokata, który by pomógł pisać odwołanie, spójrz na argumenty z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drivent: nie wiem co tam się dokładnie u Ciebie odwaliło, ale w Wawie na przystankach jest napisane, że można podejmować niezbędne do życia czynności jak wyjście do sklepu, lekarza czy spacerowanie.
  • Odpowiedz
@drivent: Jeszcze jedna rzecz jest tutaj dziwna. Mówisz, że pisali wniosek do sądu. A to znaczy, że i tak zostaniesz do niego wezwany... Innymi słowy w naszej pięknej Polsce próbuje się za jedną rzecz karać dwukrotnie...
  • Odpowiedz
Nie można za to samo przewinienie nałożyć drugiej kary niezależnie od tego, kto ją nakłada.


@fonderal: nie można też zakazać przemieszczania się rozporządzeniem. I jak widać gówno kogo to obchodzi co można, a co nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W USTAWIE o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w art. 46 jest mowa że można czasowo ograniczyć sposoby przemieszczania się i ustawa wskazuje
  • Odpowiedz
@ravau: Ale ogarniasz głąbie, że mogą mu zablokować konto i wtedy nie zrobi żadnych zakupów ani nic? Dlatego "dzieci" mu radzą, aby wyciągał kasę. Mojemu koledze raz zablokowali konto na kilka tygodni.
  • Odpowiedz