Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
@drivent: coś mi tu nie bangla, 5000 zł kary administracyjnej z sanepidu jest praktycznie nierealne. Czy mógłbyś opisać jak wyglądała dokładnie interwencja?

Coś mi się wydaje Opie że byłeś objęty kwarantanna i dlatego #!$%@? Ci 5k
  • Odpowiedz
podpisywałem skierowanie do sądu i jak widać zamieniło się to na karę 5k


@drivent: muszę Cię zmartwić i jednocześnie pocieszyć. Skierowanie do sądu nie zmieniło się w karę z Sanepidu. Wniosek o ukaranie do Sanepidu milicja wystawia niezależnie i nie muszą Cię o tym nawet informować. Niestety znaczy to, że wniosek o ukaranie przez sąd również jest w toku i pewnie niedługo dostaniesz wezwanie albo decyzję o wyroku zaocznym.

Plus
  • Odpowiedz
Nic nie płać, odwołuj się do sądu, napisz im, że przemieszczałeś się w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych (tak jak w tym po pismie co krąży mirko), powołaj się na wolność obywatelska gwarantowaną konstytucją (to juz raczej w sądzie). Poza tym jakim cudem to dostałeś, po odmowie mandatu powinnin skierować sprawę do sądu (w trybie nakazowym), gdzie masz prawo do procesu.
  • Odpowiedz
@drivent: mireczku, a gdyby powołać się na podwójne karanie za jeden czyn? Podpisałeś papierek o skierowaniu sprawy do sądu, więc sanepid nie może Cię za to samo drugi raz ukarać.
  • Odpowiedz
@ravau: Jak masz na luzie 5 tys., to zapłać, weź papugę na wszelki wypadek i się odwołuj.
Jak wyczyścisz konto, to komornik wejdzie Ci na wynagrodzenie i inne kłopoty.
  • Odpowiedz
@drivent: chłopie słuchaj się speców od prawa z wykopu to w ciurmie wylądujesz. Nic z tym nie zrobisz. Wszystko zgodnie z prawem wbrew temu co Ci dzieciaki z wypoku mówią. Idź do radcy prawnego. Serio nie słuchaj tych debili bo oni myślą uczuciami.
  • Odpowiedz
@LordAxe82: pewnie odszczekal lub chcial byc zabawny to policjant owa zabawe posunal ciut dalej ;) OP sam napisal, ze jego postawa nie powinna wplynac na wymiar kary, wiec na 100% probowal zgrywac smieszka z mirko.
  • Odpowiedz
@LordAxe82: wierz mi lub nie ale, gdy epidemia zniknie to wolności nie wrócą, do tego zmierzamy ;). Czegokolwiek bym nie powiedział "nieodpowiedniego" to dlaczego zostały pociągnięte względem mojej osoby tylko kary finansowe?
Dlaczego nie zostałem chociażby przebadany na obecność wirusa, skoro dla obecnej władzy jestem takim zagrożeniem, że należy mnie karać niebotyczną sumą, która praktycznie nie występuje w polskim prawie.
  • Odpowiedz
@bialy100k: Najśmieszniejsze, że wystarczy wziąć to rozporządzenie, zobaczyć co tam dokładnie napisano i się zastosować, musisz koniecznie wyjść, bierzesz portfel, siatkę na zakupy i idziesz na zakupy., albo siateczkę z jakimiś pigułami i mówisz, że wracasz z apteki, że od kilku dni siedziałeś w domu, źle się czujesz.
  • Odpowiedz