Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
Ja się zastanawiam - tak ciężko siedzieć na dupie?


@bialy100k: Nie wiem jak było w przypadku opa, ale powiem Ci, że ja dzieci staram się co drugi dzień "wyprowadzić jak psa" na zewnątrz na 15 minut, biorę jedno i wyrzucam z nim śmieci i przejdę się chodnikiem z 500 m i z powrotem.

Jeżeli ktoś uważa, że psa można wyprowadzać aby nie nasrał Ci do domu, (a da się to
  • Odpowiedz
@LowcaG: Myślę, że wszyscy się zgadzamy, że obecne zakazy są absurdalne. Tzn. wystarczyło pozostawić ludziom możliwość spacerów do parku, na plażę czy do lasu. Ale karać w miarę ostro mandatami za grupowanie się. To załatwiło by zdecydowanie sprawę większego komfortu psychicznego ludzi zamkniętych jak w celach.
  • Odpowiedz
@LordAxe82: wytłumacz to policjantom, którzy nie stosują się do żadnych wytycznych. Stoją 20 cm obok ciebie i podają ten sam długopis, który w obiegu był trzymany przez 50 różnych osób w ciągu dnia. Takie Twoje #!$%@? bezsensu, żeby zabłysnąć nie mając pojęcia co tak naprawdę się dzieje w kraju.
  • Odpowiedz
@drivent: wystąp z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy art 127 par 3 kpa w związku z art 189 f par 1 pkt 1 i 2 kpa z powołaniem się na znikomą wagę naruszenia prawa. Do tego dołącz wniosek o zawieszenie postępowania w związku z pkt 2 powołując się na fakt , iż postępowanie w sprawie wykroczenia nie jest zakończone a zgodnie z art 189f kpa organ ma odstąpić od nałożenia
  • Odpowiedz
Myślę, że wszyscy się zgadzamy, że obecne zakazy są absurdalne


@balrog84: No właśnie ciekawi mnie sytuacja kiedy by mnie zatrzymali. Jak coś to mam zamiar powiedzieć po prostu prawdę wyprowadzam dziecko na spacer dla dobra psychicznego dziecka i całej rodziny ;)

Czy może jednak zawsze brać torbę na zakupy i ściemę walić, co jest bez sensu, albo, że do kościoła planuję iść.
Absurdem jest w ogóle to, ze mnie takie
  • Odpowiedz
@LowcaG: Nie wiem, jak trafisz na normalnych ludzi, to zrozumieją, jak trafisz na 2 sebixów, to lepiej mieć jakiś plan awaryjny, choćby ta apteka, a dziecka nie ma z kim zostawić.
  • Odpowiedz
  • 1
Dobrze, że mieszkam w małej miejscowości. Tu spokojnie każdy sobie wychodzi na spacery. Mamy swoich dzielnicowych ale każdy się tu zna i wiadomo nie ma takiego rygoru. Jednak trzeba przestrzegać zakazu gromadzenia się.
Nie ma to jak wieś. Na działeczkę, na spacer.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Bagietka997: Interpretacja spraw niezbędnych do życia jest zostawiona osobom bez żadnego wykształcenia i często bez żadnej życiowej świadomości - tu jest uznaniowość. Karanie na co najmniej 5000, bez żadnego zbadania sprawy to jest totalitaryzm.
  • Odpowiedz
  • 0
@LordAxe82 Czaje o co chodzi. Tylko jak czytam te wpisy z miast, że ludzie z domów się nie ruszają bo zakaz i boją się jechać. To dla mnie dla osoby z małej miejscowości jakąś totalna abstrakcja. Nie wyobrażam sobie tego nawet.
  • Odpowiedz
rzecz w tym, że po przyjęcie mandatu powoduje jak to się przydługo nazywa "zakończenie prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie", czyli zamyka sprawę. Nie można za to samo przewinienie nałożyć drugiej kary niezależnie od tego, kto ją nakłada.


@fonderal: niby tak, a jednak nie do końca, bo obecne przepisy pozwalają na ukaranie mandatem za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a jednocześnie nakładana jest druga kara,
  • Odpowiedz
@marfak: skoro dla obecnej władzy jestem takim zagrożeniem, że należy mnie karać niebotyczną sumą, która praktycznie nie występuje w polskim prawie.
Juz ci odpowiadam. Kara jest po to by jeden z drugim dzbanem na wykopie zastanowil sie czy na pewno potrzebuje isc na piwko do parku albo spacer do lasu. Rozumiem, ze zamiast 5tysi,chcialbys pojsc do wiezienia i miec w papierach to, ze byle karany xD? Spoko :D
  • Odpowiedz
Jak ktoś cię pobije i zostanie za to skazany w post. karnym, to nie będziesz żądał odszkodowania, bo nie można kogoś dwa razy ukarać za ten sam czyn?


@terwer358: zasądzenie odszkodowania w ogóle nie jest karą, a przeniesieniem kosztów powstałych szkód na ich sprawcę. Przecież jak masz wypadek samochodowy, to karą jest mandat, a za powstałe szkody i tak musisz zapłacić (lub częściej Twój ubezpieczyciel).
  • Odpowiedz