Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
@drivent: Jak zachowywales sie w trakcie interwencji. Cwaniakowales? Nie probowales sie jakos ugadac? Ze np. wyszedles tylko na chwile? Lub cos w ten deseń zagadac?
  • Odpowiedz
nie można zająć środków na rachunku technicznym


@wshk: w sumie logiczne, rachunki techniczne nie należą do ciebie tylko do banku. Z nadpłacaniem jednak trzeba uważać bo część banków pobiera z tego tytułu opłatę przy przekroczeniu określonego progu (robi tak na pewno citi).
  • Odpowiedz
moja postawa podczas interwencji nie powinna mieć żadnego znaczenia w tym wypadku


@drivent: ale ma, stąd było moje pytanie wyżej, które olałeś. Pewnie jesteś pieniacz i skończyło się jak zwykle
  • Odpowiedz
@Laszl0: Seba, po co mnie wyzywasz?
Tu radzą mu "wyjmij wszystkie oszczędności / pieniądze", a ty będziesz cos o blokadzie konta, oraz braku możliwości płacenia xD

Może jestem oderwany od rzeczywistości, a może za stary na portal ze śmiesznymi obrazkami, ale mam dostęp do kilku k PLN w gotówce, kilkaset euro i trochę dolarów (pieniądze które wymieniałem lecąc na wakacje co roku, nie wymieniam na złotówki po powrocie) - toteż
  • Odpowiedz
@Haysahi:
Jakie sko klauniexD organ nadrzędny jest wskazany na odwrocie decyzji, potem dopiero zaskarżamy do sądów administracyjnych.

Typowa świadomość prawna polaczka to dno, ale ważne że 500+ jest
  • Odpowiedz
Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.


@drivent To wszystko tworzyła taka banda idiotów, najgorszy rodzaj prostactwa który się dorwał do władzy i bez najmniejszego wyobrażenia sobie wymyślą takie bzdury.

Jedno jest pewne - zapłacisz a w życiu tego nie odzyskasz, gwarantuje. Do zajęcia rachunku daaaaleka droga. Wypłaca awaryjnie hajsy, do ok 1500 możesz mieć w banku bez zajęć. Najpierw odwołanie od tego
  • Odpowiedz
@AssRock: To czy otrzymasz mandat nie jest zależny od tego co robisz, a od tego co zdecyduje policjant.
aha, czyli to twoje wymysli i pierdzelenie bez podstawy xDDD. Nadal czekam na przyklady ludzi, ktorzy dostali mandat za to, ze poszli do sklepu kupic rzeczy potrzebne do codziennego zycia, by kupic rzecz do naprawy czegos bez czego trudno zyc albo dlatego, ze poszli do pracy.

Jakbyś wychodził z piwnicy to byś
  • Odpowiedz
Zaczynam wierzyć w teorie spiskowe ze rząd nie ma kasy i uzupelni to mandatami / karami xd

@Grzesiek_astronaut Jest dokładnie tak, Polska to bankrut. Dotąd PiS już dokładnie takie same bzdurne grzywny nakładał i na maks próbował ściągać z firm i zarządów.
  • Odpowiedz
A wynagrodzenie gdzie ma dostać mądralo?


@sarinek: póki co jeszcze nie ma w Polsce obowiązku posiadania konta a pracodawcą nie może cię zmusić do otrzymywania wynagrodzenia na konto. Aczkolwiek przyznaję, że już się do jego rząd przymierza.
  • Odpowiedz