Wpis z mikrobloga

Mirki, wydaje mi się, że jestem jednym z nielicznych optymistów, jeśli chodzi o obecną sytuację.

Tak - umiera wiele osób, tak - koronawirus jest groźny dla naszego życia, ale to niedługo minie, a wtedy wydaje mi się, że staniemy się lepszymi ludźmi i gospodarka nie przejdzie tego tak strasznie, jak wieszczą wszyscy guru.

My jako Polacy mamy tę przewagę, że potrafimy odnaleźć się w każdej sytuacji, a szczególnie w najgłębszym bagnie i wiecie co? Uważam, że dzięki temu wyjdziemy z tego ścierwa obronną ręką i będziemy jeszcze mocniejsi jako społeczeństwo. Uważam, że teraz jest dobry czas, aby zmienić swoje życie!

Zawsze chciałeś otworzyć firmę, ale brakowało Ci odwagi - zrób biznes plan i poczyń choć jeden krok naprzód, chciałeś wyruszyć w podróż życia - zacznij odkładać pieniądze właśnie teraz, a niedługo to się ziści. Zobaczcie jak te wszystkie rzeczy, którymi przejmujemy się na co dzień są mało warte w kontekście chociażby aktualnej epidemii.

Liczymy się tylko my, nasi bliscy, przeżycia, emocje i wspomnienia. Nic więcej.

Myślcie pozytywnie, bo najlepsze dopiero przed nami!

#motywacja #koronawirus
  • 9
  • Odpowiedz
@batq jasne super, latwo mowic jak Cie ta sytuacja bezposrednio nie dotyka bo jestes na etacie i albo na garnuszku rodzicow. Ciekawe czy bys tak spiewal jakbys byl przedsiebiorca majacym leasingi, wynajem i pracownikow do oplacenia.
Trzeba spojrzec troszke szerzej. Mi jest zal przedsiebiorczych ludzi ktorzy dzwigaja ten kraj na swoich barkach i teraz traca majatki.
  • Odpowiedz
@laheyson: jestem przedsiębiorcą pracującym od trzech lat w ramach JDG, mam leasing i kredyty, w dodatku pracuję w branży consultingowej, która teraz jest w niepewności, więc Twoje argumenty są inwalidami. Co teraz?
  • Odpowiedz
@batq gratuluje w takim razie optymizmu i szczerze zycze wytrwalosci, powinienes wspomniec o tym w swoim wpisie.
Sam nie naleze do pesymistow, ale trudno nie miec wrazenia, ze predko nie wrocimy do dawnej rzeczywistosci analizujac fakty.
  • Odpowiedz