Wpis z mikrobloga

Oto moja prognoza procesu pękania bańki mieszkaniowej w Polsce:

Marzec 2020 - Lipiec 2020 - mieszkania z airbnb i booking lądują na rynku najmu długoterminowego, mnóstwo ludzi którzy tracą pracę uciekają do swoich rodziców albo na ukrainę, ceny najmu pikują w dół o 30-40%

Lipiec 2020 - Październik 2020- janusze z 10 kawalerkami na wynajem mają ujemną stopę zwrotu z inwestycji więc zaczynają wyprzedawać swoje puste mieszkania, cała reszta czeka z zakupem mieszkania na pęknięcie bańki. Mnóstwo lokali na rynku, ceny na wtórnym lecą w dół

Październik 2020 - Listopad 2020 - pierwsi deweloperzy zaczynają drastycznie obniżać ceny deweloperskich klitek żeby tylko sprzedać i utrzymać płynność finansową

Listopad 2020 - Styczeń 2021 - masowy exodus januszy z rynku wynajmu, pierwsi deweloperzy zaczynają bankrutować i sprzedają po kosztach

Marzec 2021 - Bańka pęka! Cena m2 w krakowie wynosi po wielu latach znowu 5k, komornicy mają mnóstwo pracy a my zaczynamy pełne urodzaju ŻNIWA xD

Już się nie mogę doczekać na negocjacje z zakredytowanym januszem który będzie mnie prosił bym kupił jego "inwestycję" za połowę ceny heheh :D

#opiniaeksperta #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #gospodarka #ekonomia #bekazpodludzi #krakow
Pobierz S.....b - Oto moja prognoza procesu pękania bańki mieszkaniowej w Polsce:

Marzec 2...
źródło: comment_1585216081scoLNXVLoBXjMOcjf09KAe.jpg
  • 38
negocjacje z zakredytowanym januszem który będzie mnie prosił bym kupił jego "inwestycję" za połowę ceny


@Scaab: śmieszne że w to wierzysz, ale ludzie wierzą w brodatego pana na chmurce więc luz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jeżeli w 2021 kupię w warszawie mieszkanie na rynku pierwotnym za 6k/m2 to możesz być pewny przeprosin i flaszki, a dla siebie w nagrodę kupię kolejne.
@AlgorytmPrima:

gniję z tych żniw. Kup mieszkania, których nikt nie wynajmie przy najbliższe kilka lat. Zamrożony kapitał na tak długo, po czym się okazuje, że wchodzimy mocno w niż i ceny mieszkań już nie chcą rosnąć. Interes życia na bankrutach przerodził się w stratę kolejnych Januszów biznesu


A może po prostu kupią normalni ludzie, którzy oszczędzili trochę kasy i będą w nich mieszkali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Scaab: w pewnym stopniu prawdziwe aczkolwiek nie byłbym aż takim optymistą, nawet w czasach dobrego prosperity idioci trzymali mieszkania niewynajete przez pół roku bo ktoś nie chciał zapłacić o stówkę więcej także
@Scaab: deweloperów bez płynności skupią deweloperzy z nadpłynnością (kilka lat hossy, przyniosło spore nadwyżki u właścicieli), inwestorów zakredytowanych wykupią inwestorzy gotówkowi (załamanie rynków i inflacja sprawi, że rynek nieruchomości to będzie najpewniejsza lokata.) Po kilku miesiącach epidemia zbierze żniwo i rozwiąże się w taką czy inną stronę (w miedzyczasie szpitale zdążą się zatowarować w środki i prawdopodobnie będą znane całkiem skuteczne terapie objawowe i podtrzymujące). Być może ceny nominalne nieruchomości będą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: Przecież "bańka" na nieruchomościach to naturalny stan rzeczy kiedy w gospodarce wiedzie się całkiem dobrze. Większość obecnego rozwoju gospodarczego opiera się na wierze, że wszystko wiecznie będzie rosło, zyski będą rosnąć, konsumpcja będzie rosła. To naturalne, że jak takie nastroje są w gospodarce to i nieruchomości też muszą "wiecznie" rosnąc. Nawet jeśli bańka pęknie to wróci z powrotem jak tylko kryzys minie i nastroje oraz nadzieję na wieczny wzrost pojawia