Wpis z mikrobloga

Krótko mówiąc bo debile nie zrozumieją i tak:
- siedź na dupie
- doswolone jest wyjście po zakupy
- dozwolone przemieszczanie w sprawach oczywiśtych jak zakupy czy pomoc starszej osobie
- nie #!$%@?, nie możesz se wyjść biegać
- nie, nie możesz se wyjść po narkotyki
- nie, nie możesz se z bombelkami iść na plac nawet jeśli masz na fejsiuniu status "turbo madka"
- możesz se wyjść do robo i z powrotem
- albo na własne podwórko
- miej choć trochę rozumu by nie zadawać głupich pytań
#koronawirus
  • 173
@Kjedne: Nie rozumiem, co to ma do rzeczy. Jeżeli nie ma takich samych zapisów, to chyba pytam o jakiś odpowiednik w Niemczech, czyż nie? Wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem intencji pytającego.
@blackmilk: poza tym nie muszą tego skrupulatnie egzekwować, ale już sam fakt, że ludzie będą mieli większą świadomość, że jakieś zachowanie jest niepożądane, da jakiś sensowny efekt. Poza tym co za problem, aby w dużym mieście puścić kilka patroli na rowerach po parkach w bardziej słoneczny dzień? Nawet nie muszą legitymować ludzi, aby był efekt. Przecież i tak są normalnie, a w mniejszym stopniu ważne i sensowne jest, aby pilnować innych
@blackmilk: w dupe niech mnie pocaluja, jak bede chcial isc na motor czy w krzaki samemu i sie z nikim nawet na ulicy nie spotykac to mi zakaza? Pojezdzic bez celu autem tez? Bo jakis przyglup premierek tak wymyslil? Zaraze kogos albo ktos mnie z odleglosci 50 metrow na dworze? Jakim prawem? Nie ma zadnego stanu wyjatkowego czy wojennego i niech #!$%@?
@blackmilk:

"Takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się - oczywiście są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne - to nie oznacza, że mamy się gromadzić na placach, to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, to nie oznacza, że mamy pójść na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi" - mówił minister zdrowia na konferencji prasowej.
Czyli można biegać!!!! Kurła. Pouczasz a sam nie kumasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
@IHateMyself: widziałem ten wpis, ma.sie nijak do tego co powiedział Szumowski. Jednocześnie jakikolwiek zapis o zakazie wyjścia z domu na podstawie ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych jest niezgodny z prawem, bo nie ma czegoś takiego jak prewencyjna kwarantanna obywatela. Można zamknąć las, można zamknąć park, ale na podstawie przepisów obowiązujących podczas stanu wyjątkowego
@IHateMyself: tak masz rację, oficjalne info pojawilo się przed chwilą. Natomiast w oparciu tylko o to co było na konferencji i co powiedział Szumowski- można było iść biegać lub na spacee. Chyba się nie potrafią zdecydować. Ale skoro taka informacja pojawiła się już na oficjalnej stronie to niestety- nie mozna