Wpis z mikrobloga

WŁOCHY:

Gdyby od początku skupiono się nie tylko na testach u osób z poważnymi objawami choroby, ale również u tych, u których były one mniej zaawansowane, szansa na wyleczenie byłaby dużo większa i bylibyśmy w sytuacji nie tak bardzo różniącej się od tej w Chinach - twierdzi profesor.

Prof. Massimo Galli, szef Oddziału Chorób Zakaźnych szpitala L. Sacco w Mediolanie, największego w Lombardii, który zajmuje się leczeniem zakażonych koronawirusem.


KOREA POŁUDNIOWA:

Zamiast zakazów południowokoreańskie władze postawiły na otwarte informowanie mieszkańców o wykrytych przypadkach w ich okolicy, a przede wszystkim na badanie dużej liczby osób oraz śledzenie i wczesną izolację tych, którzy mieli kontakt ze zdiagnozowanymi pacjentami. Sformułowano zalecenia, by ludzie nie wychodzili z domów i unikali zgromadzeń, a społeczeństwo generalnie przestrzega tych zasad. W kraju wykonuje się nawet 20 tys. testów na koronawirusa dziennie.

"Mój znajomy dostał telefon, że musi przejść w domu dwutygodniową kwarantannę, bo jeden z klientów jego sklepu jest zakażony. Po dwóch dniach dostał od rządu jedzenie i inne produkty na te dwa tygodnie. Sklep został zdezynfekowany - powiedział Ko. Dodał, że testy na koronawirusa są w Korei bezpłatne dla osób z objawami, a pozostałe osoby mogą się im poddać za równowartość ok. 100 euro."


NIEMCY:

Według Lothara Wielera prezesa Instytutu Roberta Kocha, niemieckie laboratoria przeprowadzają obecnie około 160 tys. testów koronawirusa co tydzień, czyli więcej niż niektóre kraje europejskie przeprowadziły łącznie od początku kryzysu.

Rząd Niemiec ogłosił w piątek, że jest gotów udzielić nieograniczonej pomocy firmom, które najmocniej ucierpią z powodu epidemii koronawirusa. Na stole jest rekordowa kwota co najmniej 550 mld EUR.


IRAN:

Ali-Reza Biglari z irańskiego Instytutu Pasteura powiedział w rozmowie z agencją IRNA, że obecnie Teheran przeprowadza 6 tys. testów na obecność koronawirusa dziennie, a w ciągu tygodnia lub dwóch liczba ta ma wzrosnąć do 10 tys.


POLSKA:
-"Przeciążone laboratoria, kolejki i chaos w Niemczech. To wynik masowych testów na koronawirusa, których domaga się nasza opozycja"
-Na obecną chwilę wykonaliśmy 17 607 testów, czyli mniej niż Niemcy wykonują w przeciągu jednego dnia.
- "Jak powiedział Minister zdrowia, będzie 19 laboratoriów badających testy na koronawirusa. - To zwiększenie przepustowości badań do ok. 3 tys. na dobę."
-Kwarantanną nie zostają objęci wszyscy domownicy tylko ta jedna osoba, inni mogą normalnie wychodzić.
-Podano oficjalne błędne info o zmarłej 27- letniej kobiecie z powodu koronawirusa
-Lekarze, pielęgniarki i całe szpitale błagają ludzi o pomoc bo rząd ma na nich w dalszym ciągu #!$%@?
-Rząd ogłasza pomoc w wysokości 212 miliardów, z czego tak naprawdę realne jest 61 miliardów złotych co po przeliczeniu na euro daje nam niecałe 14 miliardów, podczas gdy rząd w Niemczech chce przekazać co najmniej 550 mld euro. Rozumiem, że Niemcy są bogatsze(chociaż w TVPis mówili, że u nich gorzej, ich gospodarka pogrąża się w recesji, a u nas teraz taki dobrobyt, że nam zazdroszczą), jednak zrozumiał bym bardziej jeżeli przekazaliby 1/4 tego co Niemcy, a nie niecałe 3%.
-Policja nie wyrabia już na obecną chwilę, żeby kontrolować osoby objęte kwarantanną
-W wielu szpitalach na wyniki testów trzeb czekać po kilka dni
-Obecnie mamy hospitalizowane zaledwie 1047 osób, a szpitale już nie wyrabiają
-Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi wiernych o pieniądze. "Boimy się o istnienie Radia Maryja"
Jeżeli o czymś zapomniałem proszę o dodawanie w komentarzach

Wpis jest skierowany do ludzi, którzy nadal uważają, że dzięki szybkiej reakcji rządu, zamknięciu szkół i bardzo przepracowanemu Ministrowi z podkrążonymi oczami u nas nie będzie włoskiego scenariusza. W sumie to macie rację, u nas nie będzie włoskiego scenariusza tylko polski scenariusz, którego nawet sobie nie wyobrażacie...

Chociaż może z drugiej strony to wszystko tak jak mówili w TVPis jest zagrywką tej złej opozycji, a my radzimy sobie całkiem świetnie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpisu #bekazpodludzi #koronawirus #2019ncov #polska #mojkrajtakipiekny #wiadomosci #tvpis
  • 174
@shinigami26: co do ogólnego podsumowania spraw w Polsce to generalnie zgoda, ale cały Twój wpis jest tak zmanipulowany, że spokojnie znalazlbys pracę w TVP :D oczywiście tam musiałbyś zmienić narrację.
Naprawdę świetne zestawienie :)
@shinigami26: wszędzie czy to w radiu czy tv non stop mówią żeby siedzieć w domu, mówią to zwykli ludzie, celebryci artyści, sportowcy, mówią to minister zdrowia i premier a nawet prezydent tego kraju. a człowiek, który osobiście trzyma w rekach całą władzę i tak na prawdę przestawia pionki na szachownicy politycznej mówi beztrosko, że on do kościoła pójdzie, a jego niestety wielu posłucha.
@Matpiotr: czy lepiej poradzilby sobie - nie wiem, ale licze na to, ze nie wzialby wczesniej na glupie rozdawnictwo kasy z funduszu celowego, ktory teraz by sie przydal - czyli pieniadze z funduszu pracy rozdane w poprzednich latach na glupi socjal.
Ja do niedawna byłem raczej względnie spokojny, ale ostatnio coś pękło jak zobaczyłem jak miłościwie nam panujący panicznie boją się wprowadzenia stanu wyjątkowego i gdzieniegdzie dzisiaj (niedziela 22 marca) odbyły się uzupełniające wybory. Dało mi to dużo do myślenia. Pojechałem do makro i wbrew temu co jeszcze niedawno mówiłem zrobiłem sobie zapasów do końca kwietnia.

Moje przewidywania są takie. Może i uda się utrzymać te epidemie jakoś w ryzach do świąt, ale
@shinigami26: aha, czyli Ty z tych wiecznie niezadowolonych. Pewnie Korwinista albo inne dziwadło. Wolny rynek by pewnie pandemię zatrzymał, co? A tak, cokolwiek nie zrobisz, ciągle źle. Chociaż to nie o PO napisałeś te słowa:

TEN RZĄD I ON #!$%@?Ł SPRAWĘ I BĘDZIE MIEĆ KREW LUDZI NA RĘKACH!


Nie, niedofinansowana służba zdrowia nie jest winą obecnego rządu. Porównywanie realiów polskich do niemieckich np. w zakresie ilości wykonywanych testów najlepiej pokazuje, że
@shinigami26:

TEN RZĄD I ON #!$%@?Ł SPRAWĘ I BĘDZIE MIEĆ KREW LUDZI NA RĘKACH!


Czyli tak naprawdę ludzie którzy na nich głosowali. A teraz pochwał się kto w rodzince glosowal na PiS. A może tatuś, mama albo rodzeństwo ? No powiedz #!$%@? który z nich będzie miał krew mojej rodziny na rekach ?! Bo jak przychodzi co do czego to oczywiście nikt a statystyki mówią co innego.
@tutifruti: Popierałem do niedawna Robert Gwiazdowskiego, niestety wycofał się z polityki i obecnie zastanawiam się jeszcze na kogo zagłosować. Wiem na pewno jedno: mojego głosu nie otrzyma POPIS.

Jednak to nie PO blokuje prywatne laboratoria i stara się utrzymać za wszelką cenę monopol. To nie PO zostawiło otwarte kościoły bo się bało utraty poparcia. To nie PO nie dopilnowało tego, żeby kwarantanna była zorganizowana w sensowny sposób. To nie PO sprowadziło