Wpis z mikrobloga

Atomic Audio Labs Mac Platform to platforma pod Maca Mini, która… a jakże! Polepsza brzmienie zapisanych nań plików cyfrowych.
Platforma wykonana jest z akrylu w którym wydrążono cylindryczne wgłębienia zawierające ołów, który oczywiście poprawia stabilność. Całość jest osadzona na kolcach, które – zgodnie z cytowaną niżej recenzją – poprawiają brzmienie zasiadającego nań komputera.
Producent twierdzi, że przeprowadzali również testy z dociskami na górną ściankę Maca, ale wyniki nie były zadowalające. Nie, nie chodzi o to, że nie było słychać różnicy. Brzmienie, po położeniu CZEGOKOLWIEK na górnej ściance komputera miało ulegać degradacji.
Ile to kosztuje? W zależności od rozmiaru – od 499$ za wersję 16 calową do 999$ za wersję 19 calową.
Dla porównania – Mac Mini, któremu ta podstawka jest dedykowana, kosztuje około 600$
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście znalazł się recenzent, który potwierdził deklaracje producenta i usłyszał różnicę w brzmieniu swojego maka postawionego na platformie:

Pewne ciekawe rzeczy wydarzyły się w wyższych oktawach. Wszystkie, nawet przejaskrawione nagrania nabrały większej płynności i jedwabistości w górnym rejestrze – nie w sposób, który kojarzy się z klasycznym, lampowym brzmieniem, gdzie wysokie tony są podkolorowane do stopnia, w którym są słodsze od prawdziwości [klocuch ftw]. Najwyższe oktawy zostały odciążone z odrobiny suchości.


Pełna recenzja

#heheszki #audiovoodoo
#tonskladowy – czwarta gęstość świata audiovoodoo
Roszp - Atomic Audio Labs Mac Platform to platforma pod Maca Mini, która… a jakże! Po...

źródło: comment_15845131265DjKtzD4axe6QFjmcJo5s6.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
via Android
  • 11
@wytrzzeszcz zależy, czy pytasz o wynik majowych wyborów, wynik najbliższych zawodów w polo czy o sumę kontrolną pliku. Niestety, w każdym z tych przypadków odpowiedź to "nie". To trzeba poczuć!
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Nie tylko położenie pliku na dysku, ale i jego nazwa. Pliki, których nazwa zaczyna się od A, mają bardziej otwarte brzmienie, jak gdybyś stał na środku hali koncertowej, natomiast nazwy zaczynające się od B nadają głębi i pełnię sceny, jakby muzycy siedzieli wokół ciebie. Możesz wręcz poczuć ich oddech na swoim policzku. Oczywiście polecam poeksperymentować samemu i nie wierzyć ignorantom, takich zmian nie da się zmierzyć sprzętem, tylko najbardziej wytrawne
  • Odpowiedz
If you have no trouble hearing differences among cables, power cords, footers, toppers, racks, and different LP or CD masterings, you’ll have no trouble hearing the improvements wrought by the Mac Platform.


@Roszp: podoba mi się to podsumowanie - "jeśli wydaje ci się, że słyszysz różnice w dźwięku po zmianie nóżek, to tutaj też nie będziesz miał problemów z wmówieniem sobie, że słyszysz różnice"
  • Odpowiedz
@Roszp

I’ve upgraded the Mini’s RAM to 8GB, which should make zero difference, but somehow music sounds just a bit better with the RAM maxed out


Przecież to nie może być na poważnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Mc_Gnoyek czytałem już takie opinie, niektórzy nawet marki pamięci porównują. Mogę Ci dać przykład z lokalnego podwórka. Co mnie bardziej zastanawia to fakt, że w mini CHYBA nie da się zrobić upgrade RAM.
  • Odpowiedz
@Roszp: Korzystając z faktu iż mamy narodową kwarantannę postanowiłem przeprowadzić badania mające na celu skonstruowanie najlepszej możliwej platformy polepszającej brzmienie mojego iMaca Pro. Oczywiście konkuter wymaksowany jeśli chodzi o specyfikację - porównywałem z wersją podstawową (która wcale nie brzmi). Jak to brzmi? Mój znajomy, realizator dźwięku z 70 letnim doświadczeniem w zawodzie pracujący w studio Abi Rołd ostatnim tchem po zarażeniu koronkadomiłosierdziawirusem opisał to tak:

Najciekawszą właściwością tej konstrukcji jest czystsze
rafau16 - @Roszp: Korzystając z faktu iż mamy narodową kwarantannę postanowiłem przep...

źródło: comment_1584531931TaxmqgDb0TPmEHIU8ZjP5b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz