Wpis z mikrobloga

@cichanos: dostaje 2x500. Płacę prawie 2000 zł za same przedszkole i żłobek.

Teraz będę się nimi zajmował przez ponad 2 tygodnie (ponad tydzień były już w domu, gdyż akurat były chore, właśnie miały wrócić na zajęcia). Płacić za instytucje i tak będzie trzeba.

Ogolnie shit happens, ale tłumaczenie, że i tak się dostaje 500 zł na dziecko, to żadne tłumaczenie.
  • Odpowiedz
@cichanos: Tu akurat bym się nie przyczepiał. To nie jest post roszczeniowej matki, tylko matki, która ma ułożone życie i może chodzić do pracy przez to, że dzieciak spędza czas w przedszkolu. Kwarantanna oznacza dla niej dodatkowy zakres obowiązków. Nie brzmi jak p0lka, która chce na bombelki.
  • Odpowiedz
@CudMalina: ale to ze zamkneli przedszkola to nie znaczy ze masz siedziec w 4 scianach z dzieckiem. ja np korzystam z tej przerwy i jade z rodzina na 12 dni do nadmorskiego zadupia gdzie wynajalem sobie dom(obecne ceny wrecz zachecaja).Bede sobie pracowac zdalnie a dzieciaki z zona beda fajnie spedzac czas.
  • Odpowiedz
To ja się nie mogę doczekać weekendu, żeby pobyć trochę dłużej z dzieciakami(lvl 5 i 1,5) i żoną w domu, a ta stęka, bo będzie się musiała zająć własnymi dziećmi. Po c--j się było w takim razie rozmnażać i to aż dwa razy, skoro teraz kila dni poświęcania uwagi komuś innemu niż sobie to taki ból, że aż trzeba się wyżalić w internecie?
  • Odpowiedz
@borjaki: No właśnie chodzi o to że trzeba siedzieć w domu. Żona z dziećmi będzie musiała siedzieć w domu tylko nad morzem. Co za różnica... Może lepiej poczytaj po co zamykają te przedszkola.
  • Odpowiedz
@cichanos: Yyy, a to nie chodzi o to, że dzieci zamknięte w czterech ścianach zwyczajnie się nudzą? Ani z nimi wyjść na zakupy, ani na plac zabaw, ani na spacer za bardzo, bo kwarantanna, więc co, mają non-stop oglądać telewizję? Dzieci mają mnóstwo energii, która ot tak sobie nie zniknie bo każesz im siedzieć na pupie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CudMalina: to mu kurna znajdź 50 imnych zabaw. Od tego jest matka i ojciec żeby dzieciakowi czas zorganizować, jak będzie trzeba to udawaj konia i niech na tobie jeździ albo origami go naucz. Kurna mam syna 4lata i krew mnie zalewa jak czytam takie patusiarskie posty. Bombelek na 500 plus supwr, bachor którego trzeba zająć zabawą dłużej niż godzinę dziennie - bleee
  • Odpowiedz
@CudMalina: nie bedzie musiala, jestesmy zdrowi i nikt nie zabroni nam wyjscia na spacer, czy tez wziecia rowerow i pojezdzenia po lesie. Z domu to nie moga wychodzic ludzie ktorzy maja kwarantanne, my jej nie mamy wiec wychodzeniw tym bardziej na zadupiu przy lesie jest wskazane :P.
Mam znajomego Wlocha ktroy mieszka w Mediolanie i nawet tam zdorwi ludzie wychodza z dziecmi na spacery , tyle tylko ze sie do
  • Odpowiedz
Czy jeżeli płacę co miesiąc więcej podatku niż twoi starzy zarabiają łącznie (bo domyślam się, że sam jeszcze nie pracujesz) to daje mi to moralne prawo do kazania ci zamknąć pysk? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@GienekZFabrykiOkienek: Dawało by Ci do tego prawo gdybym pobierał socjalne benefity. - A takich nie pobieram a wręcz je finansuje, bo na twoje nieszczęście legalnie pracuję.
  • Odpowiedz
@Variv: Korzystasz ze świadczeń publicznych wszelkiego rodzaju - myślisz, że to wszystko pokrywa twój podatek dochodowy w wysokości 200 zł? xD Jesteś takim samym beneficjentem jak bombelki tylko tego nie widzisz bo Jarek nie daje ci pieniędzy do ręki. Gdyby madka dostała darmowy żłobek zamiast 500 zeta do ręki może byś to zauważył ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz