Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pieniadze #motoryzacja

Mirki, ile hajsu trzeba robić żeby popylać nowym autem? U nas w #szczecin nowe auta pojawiają się jak grzyby po deszczu, dopiero co nie tak dawno była premiera BMW G20, a jest ich wszędzie już full. Wszystko PL blachy, w środku przeciętni, młodzi goście z karynami pewnie max. 30 lvl.
Jestem testerem oprogramowania, moje dochody to mniej więcej 10k, a mimo to mogę pozwolić sobie maksymalnie na stare A6 po turasie czy innym niemcu. Życie nie jest za free. Mieszkanie kosztuje, rachunki, żarcie coraz droższe, a wychodzi na to, że Polacy bogacą się w błyskawicznym tempie. Skąd $$$?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kmt187: nie wiem po co dyskutujesz z jakims idiota ktory pewnie jezdzi golfem za 5k. Twoja kasa robisz z nia co chcesz. ty ja zarobiles i wydajesz na co chcesz. Wiadomo ze jakis biedak z wykopu musi sie do tego #!$%@? bo wydajesz na auto tyle co on zarobi w 2 miesiace ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
@casillero Co to zmienia jakim samochodem jeżdżę teraz? XD jak miałem kiedyś airmaxy a teraz mam #!$%@? trampki z rynku to znaczy że jak miałem airmaxy to żyłem ponad stan? XD
Widzę, że nie potrafisz wskazać co jest w tym wszystkim życiem ponad stan, ale jak już wyżej napisałem, pewnie mamy różne definicje.
  • Odpowiedz
  • 1
@lubie-solnik Bo chciałem się dowiedzieć co w moim postępowaniu było oznaką życia ponad stan, ale w sumie teraz zerknąłem na typa profil, chyba odpuszczam po spojrzeniu na historyjki o dymaniu siostry xD
  • Odpowiedz
  • 3
@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery No ja na życie ponad stan patrzę właśnie bardziej tak, że ktoś je #!$%@? żarcie bo mając pensji 2.5k ma ajfona za piątaka i kredyt na mieszkanie, ale może ja mam dziwne zrozumienie finansów osobistych xD
  • Odpowiedz
@kmt187: Jezu jaki debil, może chociaż osoby czytające ten wątek będą inteligentniejsze.

wziąść w leasing samochód o wartości 25 swoich pensji i jeszcze chwalić się tym w internecie...
  • Odpowiedz
@casillero:
1. Nadal mi nie wyjaśniłeś jakie są Twoim zdaniem u mnie objawy życia ponad stan. Mieszkanie na kredyt to też życie ponad stan? Bo przecież kupujesz coś o wartości X swoich pensji xD
2. Mając niewiele mniejszą pensję żony, której miesiąc w miesiąc nie ruszamy bo jest odkładana na osobne konto, oszczędności na rok życia bez najmniejszych zmian w trybie życia plus mimo tego "auta za 25 pensji" dalej
  • Odpowiedz
@casillero: Dlaczego nas nie było stać? Skoro bez problemu go spłaciłem, wykupiłem i ani przez sekundę finansowo mnie to nie bolało? A w razie potknięcia z moich i żony środków bez najmniejszych problemów moglibyśmy go spłacić? Nie rozumiem po czym stwierdzasz, że nas nie było stać. :(
Za ile pensji w takim razie można mieć samochód żeby nie było to życie ponad stan? No i za ile pensji można mieć
  • Odpowiedz
@casillero: Ile obrotów miał fikołek logiczny, który musiałeś zrobić aby dojść do wniosku, że mieszkanie w którym mieszkam jest dla mnie nie składnikiem majątku, a źródłem finansowania? XDD
Część o autach za 3 pensje pominę, bo dla mnie kupowanie sobie fajnych rzeczy, które sprawiają danej osobie przyjemność i w żadnym najmniejszym stopniu nie wpływają na resztę jego życia jest dalekie od życia ponad stan, ale może jakbym zaczął walić gruchę
  • Odpowiedz
@kmt187: ¯\(ツ)_/¯ Jesteś jednak mentalnym biedakiem ¯\(ツ)_/¯

mieszkania w którym mieszkasz nie przynosi ci dochodu tylko generuje koszty. I będzie je generowało zawsze aż do twojej śmierci. Zawsze będziesz musiał gdzieś mieszkać.
  • Odpowiedz
@casillero: No będzie. Równocześnie jest też składnikiem majątku, dawno nie byłem na zajęciach z rachunkowości, ale z tego co pamiętam to to chyba leżało po lewo od kreski, cnie?
Jednocześnie istnieje coś takiego jak zysk alternatywny - to z kolei można zrozumieć w tej sytuacji jako niższe koszty utrzymania niż najem, a w obecnych warunkach taka sytuacja ma miejsce. Ale nie będę dyskutował na temat rachunkowości i finansów z kimś,
  • Odpowiedz
mieszkanie to aktywo dla spółki, pasywo dla szaraczka który musi w nim mieszkać i płacić na fundusz remontowy, wyprowadzi się z niego dopiero do domu starców
  • Odpowiedz
@casillero: Aleś Ty jest #!$%@? przytrzymany. Biedny ojciec bogaty ojciec robert kiosaki paolo coelho kupuj aktywa lecimy po swoje elo. Tak jak sam jestem po stronie ograniczania wydatków i generalnie FIRE to musiałoby mnie #!$%@? zeby gościowi ze spłaconym mieszkaniem i rocznymi wydatkami na koncie pisać ze jest rozrzutny pisać i ze żyje ponad stan przy aucie za 360 tys zł i takich zarobkach w rodzinie. Chłop wszystko robi dobrze,
  • Odpowiedz