Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pieniadze #motoryzacja

Mirki, ile hajsu trzeba robić żeby popylać nowym autem? U nas w #szczecin nowe auta pojawiają się jak grzyby po deszczu, dopiero co nie tak dawno była premiera BMW G20, a jest ich wszędzie już full. Wszystko PL blachy, w środku przeciętni, młodzi goście z karynami pewnie max. 30 lvl.
Jestem testerem oprogramowania, moje dochody to mniej więcej 10k, a mimo to mogę pozwolić sobie maksymalnie na stare A6 po turasie czy innym niemcu. Życie nie jest za free. Mieszkanie kosztuje, rachunki, żarcie coraz droższe, a wychodzi na to, że Polacy bogacą się w błyskawicznym tempie. Skąd $$$?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 61
@casillero Aż tak wysoko bym nie celował. Miałem BMW za 360k z hakiem przy zarobkach 16k do łapy. Mieszkanie kupione za gotówkę, pieniądze mi się zbierały na koncie co miesiąc w kwocie ok. 10-12k średnio także nie widziałem problemu w leasingowaniu takiego samochodu. Dogadałem się z pracodawcą, samochód był wzięty w leasing na firmę, spłacałem go ja, po 3 latach sobie go wykupiłem i dalej smigalem, a finansowo byłem mimo wszystko gotowy
@casillero Poduszka finansowa na rok życia mojego i żony nie rezygnując z niczego, myślę że przy pewnych wyrzeczeniach dałbym radę dwa lata dźwignąć. A to byly tylko moje pieniądze, gdzie jeszcze oszczędności żony. Liczyłem amortyzację, liczyłem ile wywaliłem na auto, powiem nawet więcej - liczyłem to zanim brałem to auto. Nie interesowało mnie to absolutnie, pieniądz to tylko cyfra na koncie, nerki za furę nie sprzedałem, standard życia nie spadł mi w
@casillero Ale wytłumacz mi proszę gdzie tu jest życie ponad stan. Jedyne co się zmieniło finansowo w moim życiu po wzięciu auta to to, że zamiast przelewać dajmy na to dychę na konto oszczędnościowe przelewalem pięć z hakiem? Zero zmian stylu życia, poduszki finansowe nieruszone, nieruchomości niesprzedane, żarcie to samo, wakacje te same, absolutnie nic się nie zmieniało.
@kmt187: jesteś mentalnym biedakiem.
przez chęć pokazania się w fajnym samochodzie przez 3 lata odkładałeś połowę tego co wcześniej.
Miałaś oszczędności na dwa lata życia? ale jakiego życia, chyba dziadowania, 16k to nie są żadne pieniądze.
@AnonimoweMirkoWyznania: Gdyby tylko ktoś wymyślił sposób na to, żeby jakoś gromadzić mniejsze ilości pieniędzy, żeby w efekcie mieć większe. Hmmm...

moje dochody to mniej więcej 10k, (...) Życie nie jest za free. Mieszkanie kosztuje, rachunki, żarcie coraz droższe

Jak tobie 10k na miesiąc to mało, to co ty żresz? Białe trufle, kawior z bieługi i popijasz Dom Perignon?
@casillero
Skoro nie potrafisz dyskutować, a musisz próbować obrażać ludzi to możemy przestać, nie widzę problemu.
Nie chęć pokazania się w fajnym samochodzie, a chęć jazdy fajnym samochodem. Z samochodami jestem związany odkąd pamiętam i odkad mogłem sobie pozwolić to jeżdżę fajnymi (z mojego punktu widzenia) samochodami, tamten był za 400k prawie, obecnie mam za 40 i też się bawię wyśmienicie.
Oszczędności na rok bez żadnego dochodu u mnie i u żony,