Wpis z mikrobloga

@JohnShelby: Ja odstawiałem przez rok:
Cola -> Ice Tea -> "Woda" smakowa -> Woda gazowana -> Woda zwykła
7 lat po odstawieniu nie wyobrażam już sobie jak mogłem pić tyle słodkiego. Dziś po trzech łykach już nie daję rady
@JohnShelby: z czasem głód na słodkie przemija, kiedyś potrafiłem zjeść dosłownie dwie tabliczki czekolady na raz, ale jak zacząłem ograniczać słodkie (względnie zdrowa dieta), to ochota tak mi spadła, że teraz nie potrafię zjeść nawet dwóch cukierków a niekiedy nawet zjadam pół drożdżówki i mam dość bo za słodka. Niekiedy przychodzi ochota na coś słodkiego, więc wtedy słodzę sobie herbatę i jest ok.
@JohnShelby: nie słuchaj tych co mówią, żeby stopniowo ograniczać, to w przypadku absolutnej większości populacji nie działa. tak samo jak zazwyczaj nie działa "stopniowe" rzucanie papierosów czy alkoholu. przejdz na diete ketogeniczną na miesiąc-dwa i będziesz miał spokój z ciągotami do cukru. przy odrobinie dobrej genetyki i szczęścia, może nawet do końca życia. "keto grypa" pewnie cię trochę dojedzie na poczatku, ale warto. cukry proste to biała śmierć. już lepiej mefedronem
@JohnShelby: Ja kiedyś zrezygnowałem ze słodzenia herbaty i kawy po 2,5 łyżeczki. Po tygodniu było OK. Jak potem dostałem herbatkę ,,u mamusi" to się zastanawiałem jak ja to pić mogłem. Teraz słodzę tylko kawę i to około 1/3 łyżeczki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JohnShelby: Co to znaczy gorzka herbata? Masz na myśli jakaś yerba mate, czy przeparzoną czarną herbatę? Zwykle czarna herbata nie powinna być gorzka, chyba, że parzysz zbyt mocną, albo parzysz ją za długo. Ogólnie polecam herbatę zieloną do picia
zamiast czarnej, bo jest zdrowsza. Na YouTube możesz obejrzeć filmiki jak prawidłowo robić napary. Na początek polecam filmiki od Czajnikowy.pl ;)
@JohnShelby: Dałem plusa, bo też kiedyś przechodziłem cukrowy detoks. Codziennie piłem cole/sprite/fante i nagle przerzuciłem się na wodę. Ciężko było ale warto. Na pewno bardzo dużo zaoszczędziłem na dentyście, bo cukier wyżerał mi zęby. Raz na miesiąc wypije puszkę coli to pijąc zastanawiam się jak ja mogłem pić regularnie to gunwo. Polecam i trzymam kciuki.
@mtkc: @NieRozumiemIronii: cel to sumie zdrowotny, bo pierwsze ogólnie mówi się że słodkie napoje są niezdrowe, po drugie uważam, że słodkie napoje szkodzą mi na zęby, np. jak pije colę a potem myje zęby to odczuwam bardzo delikatny ból/dyskomfort, i albo mi się wydaje albo przez colę i inne napoje moje zęby nie są tak białe jak mogłyby być